Branş Aktiviteleri

Aiki Art

Çocuklar için (10 – 14 yaş)

Çocukların düzenli, disiplinli, özgüvenli, bilinçli olmasını, doğada var olan uyumu bulmalarını ve bu yolda yaşamayı sağlayacak prensipler edinmesini sağlar. Aiki Art, çocukların okul çağında ve ileriye dönük yaşamında kendilerine olan güvenlerini ve konsantrasyon yeteneklerini ön plana çıkarmalarına, psikolojik ve fizyolojik yönden sağlam, esnek, yumuşak, dinamik ve güçlü bir yapıya sahip olmalarına yardımcı olur.

Yetişkinler için (15 yaş+)

Yetişkinler, ‘ukemi’yle başlayıp teknik çalışmalarla kendilerini geliştirir.

Ukemi, kendine zarar vermeden düşmeyi bilmektir.

Yüzme

Çocuklar için (2 – 4 yaş)

Yüzme programımız çocuğun grup oyunları ile sosyalleşmesine yardımcı olur, spor aktivitelerinde ilk deneyimini yaşamasını sağlar. Bu program velinin çalışmalarda aktif rol  alması nedeniyle çocuğun anne ve babasına karşı güven duygusunu da geliştirir.

Erken yaşlarda verilen yüzme eğitiminin faydaları; suya adaptasyon sağlamak, temel yüzme becerileri kazandırmak, motor gelişimine yardımcı olmak, suda yardım almadan ilerlemeyi sağlamak, su korkusunu yenmek, kalp – dolaşım sistemini olumlu yönde geliştirmek gibi sıralanabilir.

Yetişkinler için (16 yaş+)

Yetişkinler, hafta içi salı ve perşembe günleri öğlen ve akşam grupları olmak üzere profesyonel antrenörler eşliğinde yeni başlayanlara temel yüzme becerileri kazandırma, yüzme teknikleri geliştirme, genel vücut kondisyonu kazandırma ve koruma alıştırmaları, su fobisini yenme, sakatlıklar sonrası rehabilitasyona yönelik özel yapılandırılmış çalışmalar yapar.

Masa Tenisi

Yetişkinler için (16 yaş+)

Yetişkinler, hafta içi salı, perşembe günleri ve hafta sonları masa tenisi oynama fırsatı bulur.

Tenis

Yetişkinler için (16 yaş+)

Yetişkinler, hafta sonları profesyonel antrenörler eşliğinde yaptıkları drillerle temel duruş ve vuruş tekniklerini öğrenir, kondisyonlarını eğlenceli bir ortamda geliştirir.

Masa Tenisi

Yetişkinler için (16 yaş+)

Yetişkinler, hafta içi salı, perşembe günleri ve hafta sonları masa tenisi oynama fırsatı bulur.

 

Spor Tesislerimizin web sitesini aşağıdaki adresten ziyaret edebilirsiniz.

spor.terakki.org.tr 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce "Lise için Sıkça Sorulan Sorular" yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)