Terakkili Felsefe Olimpiyatı’nda Türkiye 2.'si

Tarih: 03.01.2018

Levent Yerleşkemizden lise Felsefe Kulübü öğrencimiz Ateş Yersu Gök (12D), Türkiye Felsefe Kurumu Çocuklar için Felsefe’nin Aralık 2017'de gerçekleştirdiği 22. Türkiye Felsefe Olimpiyatı’nda Türkiye 2.'si oldu. Olimpiyatta ilk 10’a giren öğrenciler, ocak ayında bildikleri yabancı dilde bir metin yazacakları bir sınava daha girecekler. Bu sınavda en başarılı olan iki öğrenci Uluslararası Felsefe Olimpiyatı'nda Türkiye’yi temsil edecek.

Her yıl lise öğrencileri arasında düzenlenen felsefi deneme yazma yarışması olan Türkiye Felsefe Olimpiyatı’nın amacı; yaratıcı düşünme ve araştırma ruhunu geliştirmek, düşünmek uğraşısının kendi başına değerini göstermek; düşünsel etkinliklerle ilgili yarışma ruhu yaratmak; bilginin antropolojik temelleri üstünde düşünmeye teşvik ederek, bilimsel çalışmaların etik gereklerle bütünleşmesine yardımcı olmak; çağdaş dünyanın düşünsel ve etik problemleri üzerinde düşünme yeteneğini geliştirmeye ortam hazırlamak, okullarda insancıl düşüncenin ve eğitimin geliştirilmesine katkıda bulunmak. Olimpiyatın konu alanları ise “Felsefe Nedir?”, “Ontoloji”, “Epistemoloji”, “Sanat Felsefesi”, “Toplum Felsefesi” ve “Etik”.

Türkiye Felsefe Olimpiyatı’nda ikincilik ve üçüncülükleri olan öğrencimiz Ateş Yersu Gök (12D) ile mezunumuz Salih Eren Kurç’la bir araya gelerek, Felsefe Kulübümüz ve İstanbul Liseleri Felsefe Kulüpleri Platformu'nun onlara katkısını öğrenmek ve görüşlerini dinlemek istedik. İlgili yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım