Terakkililer FRC Yarışması’nda Çeyrek Finalde Yarıştılar

Tarih: 20.03.2018

FRC (FIRST Robotics Competition) Yarışması’na ilk defa katılan, her iki yerleşkemizden lise öğrencilerimizin yer aldığı Fizik Bölümü Robot Kulübü Takımımız TeRoBot, Türkiye’den ve Norveç’ten katılan 37 takım arasından çeyrek finale yükselme başarısı gösterdi. Yarışma, 10 - 12 Mart tarihleri arasında İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleşti. Yarışmada 8 bitlik bir video oyunu dünyasına yerleştirilen takımlar, güç küplerini kullanarak, oyun sonu canavarını alt etmeye çalıştı.

Her iki yerleşkemizden öğrencilerin yer aldığı FRC takımımız TeRoBot, 6 hafta süren tasarım, inşa ve kodlama süreçlerini mentörleri Fizik Öğretmenimiz Ahmet Astepe, Fizik Bölümü Başkanımız Bülent Büyükaydın ve mühendislerin rehberliğinde yaşayarak bu seneki “FIRST POWER UP” temalı oyuna hazırlandılar. Görevleri paylaşmayı, zorlukların üstesinden gelmeyi takım arkadaşları ve mentörleriyle fikir paylaşımı yaparak birlikte başardılar.


FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) Robotik Yarışması, öğrencileri sorunları için inovatif çözümler aramaya ve potansiyellerini keşfetmeleri için sınırlarını zorlamaya teşvik ediyor. Yarışma öğrencilere öğretmenler, veliler, mentörler, yöneticiler ve profesyoneller ile çalışma ortamı sağlayarak geleceğin mühendisleri, bilim insanları ve liderleri olmaları için ilham veriyor.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım