Terakkililer Kodlama Haftası’nı Çeşitli Etkinliklerle Kutladı

Tarih: 11.12.2017

Terakkili öğrenciler, küresel bir hareket olan Kodlama Saati (Hour of Code) kapsamında Bilişim Teknolojileri Bölümümüzün 4 – 8 Aralık tarihleri arasında hazırladığı Kodlama Çarkı oyunundan, Google’ın Doodle tasarımına kadar birçok etkinlik yaptı. Kodlama Saati, kodlama konusunda farkındalık kazandırmaya yönelik tüm dünyada 180'den fazla ülkede gerçekleşiyor.

Her iki yerleşkemizde anaokulundan liseye tüm öğrencilerimize; program yazmayı sevdirmek, kodlamanın eğlenceli olabileceğini göstermek ve onları kodlamaya teşvik etmek amacıyla kodlamanın gelecek için önemini anlatan videolar izletildikten sonra, görsel programlama sitelerinde uygulamalar yaptılar.

Levent Yerleşkemizde anaokulu 5 ve 6 yaş çocuklarımız, “Cubetto Robotumuz (Çocuklar için Ahşap Robotik Kodlama Seti)” ile kodlama öğreniyorum etkinliği gerçekleştirdi. İlkokul 1 ve 2. sınıf seviyesindeki Bilişim Dünyasına Yolculuk Kulüplerimiz ve 4. sınıf Ben Küçük Bir Programcıyım Kulübü öğrencilerimiz, Kodlama Çarkı oyunumuzla kod yazmanın her zaman, her yerde yapılabileceğini gördü. Ayrıca, 4. sınıf öğrencilerimiz, Google’ın Kodlama Saati için özel olarak geliştirdiği kodlama oyununu oynadı.

Ortaokul 5. Sınıf Multimedia Öğreniyorum Kulübü öğrencilerimiz, legolarla Stop Motion fragman hazırladı. 6, 7 ve 8. Sınıf Multimedia Kulübü öğrencilerimiz, bilgisayar sayıları nasıl sıralar (bubble sort) temalı danslarını 1. sınıflar koridorunda sergiledi. 6, 7 ve 8. Sınıf FLL Kulübü öğrencilerimiz, kodladıkları EV3 Minstorm Robot’u 1.sınıflar katında tanıttı. 6, 7 ve 8. sınıf Yazılım Kulübü öğrencilerimiz, LDR sensörüyle ışık yakıp söndürme devresini kodladılar.

Ortaokul Kodlama Kulübü öğrencilerimiz, gezilecek yerler temalı kodlama uygulamaları yaptı. 8. Sınıflarımız arasında düzenlenen Kodlama Haftası Resmi Afiş Tasarımı yarışmasında öğrencimiz Kerem Tükel’in (8J) tasarladığı afiş birinci seçilerek resmi afiş olarak kullanıldı.  

Lise öğrencilerimiz ise Google’ın Doodle tasarımı aktivitesiyle kendi Doodle’larını tasarladı.

 

 

 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım