Terakkililere Destination Imagination Türkiye Finalleri'nde Birincilik

Tarih: 21.02.2018

1999 yılında kurulan Destination Imagination; öğrencilerin, hayal gücünden buluşa uzanan yaratıcı süreci STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematichs), sanat ve toplumsal hizmet alanlarındaki uygulamalarıyla öğrenmelerini sağlayarak yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor. Öğrenciler, Destination Imagination etkinliklerinde her yıl seçtikleri görevlerde çeşitli problemlere takım arkadaşlarıyla birlikte yaratıcı çözümler üretiyor. Etkinliklerde de bu çözümleri değerlendiricilere sunuyorlar.

Destination Imagination, çocukların hayal gücü ve yenilik arasındaki yaratıcı süreci öğrenmelerini sağlayan, geleceğin yenilikçileri ve liderleri olabilmeleri için ilham vermek ve gerekli becerilerle donatmak amacıyla düzenlenen dünya çapında bir organizasyondur. Öğrenciler, Destination Imagination etkinliklerinde her yıl seçtikleri görevlerde çeşitli problemlere takım arkadaşlarıyla birlikte yaratıcı çözümler üretiyor. Etkinliklerde de bu çözümleri değerlendiricilere sunuyorlar.

Dinvestigators Takımımız sunumunda, kanserin tedavisini bulan çatlak bir profesörün tedavi formülünü kaydettiği çipi, sakladığı labirentten bir operasyon ile çıkarılmasını konu alıyor.

Ayrıca, Levent Yerleşkesi ortaokul İngilizce Destination Imagination Kulübümüz ve Tepeören Yerleşkesi lise Kimya Destination Imagination Kulübümüz de organizasyonda yer aldı. İngilizce Destination Imagination Kulübü 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimizden Sosyal Sorumluluk kategorisinde yarışan Terakki The Eye Takımımız, Beşiktaş bölgesinde yaşayan sokak hayvanlarına yuva bulmak amacıyla bir  proje gerçekleştirdi. Bu projelerinin içeriğini ve aşamalarını bir skeçle sundular. Güzel Sanatlar kategorisinde yarışan Terakki Donuts ve  The Brain of Terakki takımlarımız ise içinde bir teatral değişim unsuru barındıran 8 dakikalık müzikal tarzda skeçler oluşturdular ve jürilerin beğenisine sundular.

Kimya Destination Imagination Kulübü 9 ve 10. sınıf öğrencilerimizden oluşan DIsquad Takımımız Doğaçlama kategorisinde yarıştı. Bu görevde iki kaşif, hiç beklenmedik bir yerde kaybolmuş bir kültürel hazineyi, o kültüre geri vermek üzere bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculukta başlarına hiç beklenmedik bir zorluk geliyor. Bu zorlukla mücadele ederek, kültürel hazineyi yeniden kazandırdıkları bir skeç gerçekleştirdiler.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım