Terakki Vakfı Okullarında Yabancı Diller müfredatı;

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’na (CEFR) dayalıdır ve EAQUALS (Evaluation and Accreditation of Quality Language Services) akreditasyonu ve IB İlk Yıllar Programı akreditasyonu için gerekli yüksek standartları karşılar. Terakki Anaokulunda öğrenciler Terakki Dil Öğrenme yolculuklarına başlarken sorgulamaya dayalı bir müfredat aracılığıyla dil, kültürler, iletişim ve yaşam boyu öğrenme gibi konularda bilgi sahibi olurlar.

Anaokulu İngilizce Programının temel amacı, öğrencilerimizi İngilizce kullanırken kendine güvenen, diğer kültürleri tanıyan; içinde yaşadığı dünyaya, doğaya ve canlılara saygılı ve anlayışlı bireyler olarak yetiştirmektir. Anaokulundaki İngilizce programı aracılığıyla öğrencilerin hedef dilde temel dinleme, konuşma ve erken okuma becerileri (fonik) işbirlikçi ve etkileşimli oyunlar, şarkılar aracılığıyla ve dramatizasyon, hikaye anlatımı gibi etkinlikler sayesinde geliştirilir. Teknoloji kullanımı bu seviyede önemli bir rol oynar ve öğrenmeyi, değerlendirmeyi ve işbirliğini kolaylaştırmaya yardımcı olur. Bilgiye ve okumaya açılan bir kapı olan kütüphane, e-kaynakların ve sınıflarda yer alan basılı kopya kitapların kullanımının teşvikiyle desteklenir.

Program, öğrencilerin hedef dil İngilizcede kendine güvenen, sosyal ve özyönetim becerilerine sahip özerk birer dünya vatandaşı olmaları yönünde temel oluşturur.

Sınıf dışında, öğrenciler aşağıda yer alan etkinliklere katılmak için İngilizce becerilerini kullanırlar:

Fun with English Club (Tepeoren); English Game Club, Arts and Crafts Club, Story Telling Club, Music Club (Levent). Tematik partiler ve balolar, hazine avı oyunları, Avrupa Diller Günü, özel günler, anma etkinlikleri ve Çocuk Bayramı Kutlamaları gibi.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)