Terakki Vakfı Okulları’nda yabancı diller müfredatı, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) baz alınarak oluşturulmuştur ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarınına yönelik şekillendirilen hedeflerle desteklenmektedir. Bu müfredat, aynı zamanda Eaquals (Evaluation and Accreditation of Quality Language Services) akreditasyonu için gereken yüksek standartları da karşılar. Terakki Ortaokulu’nda öğrenciler, dil ve dil öğrenme becerilerini geliştirmek üzere tasarlanan, onları akademik hayatlarında başarıya hazırlayan, İngilizce’nin evrensel bir dil olduğu ve dünya vatandaşlığının gerekli olduğu bir dünyada etkin bir şekilde yer alabilmeleri için tasarlanmış bir müfredatı takip ederler.

Ortaokul boyunca, öğrenciler çeşitli evrensel temalar aracılığıyla ve çeşitli öğrenme stratejileri kullanarak İngilizce ile yakından ilgilenmeye başlarlar. İletişim, yaratıcılık, eleştirel düşünme, işbirliği ve yansıtma; dil öğrenme sınıflarımızın birer standardıdır ve öğrenciler derslerde anlamlı ve amacına uygun görevler ve projeler üzerinde çalışırlar.

Tüm seviyelerde öğrenmenin en üst düzeyde gerçekleşebilmesi için öğrenme süreci, ders içeriği ve değerlendirme çalışmalarında farklılaştırılmış eğitim uygulaması vardır. Bu uygulama programda her hafta yer alan ek bir destek sistem ile bütünleştirilmektedir.

Öğrenci motivasyonunu artırmanın yanı sıra, teknolojinin dil müfredatına entegre edilmesi, öğrencilerin öğrenme hedeflerine ulaşmalarını ve onların özerk öğrenmeye başlamalarını da destekler.

Sınıf ortamının dışında çeşitli İngilizce dil kulüpleri öğrencilere dil becerilerini geliştirme imkânı sunar. Öğrencilerin bir parçası olmayı seçebileceği kulüpler arasında Junior Model United Nations (JMUN), İngilizce Drama Kulübü, İngilizce Podcast Kulübü, Trivia Kulübü, Gezgin Sanatçılar Kulübü, İngilizce Film Kulübü ve İngilizce Aşçılık Kulübü bulunmaktadır.

Kampüs dışında, İngilizce bölümü öğrencilere yurt dışı geziler, Değişim programları ve uluslararası konferanslar aracılığı ile diğer İngilizce konuşan kişilerle iletişime geçme imkânı sunar.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)