Özel ve Geleneksel Günler

Renkli Gece

8. sınıfımızdan mezun olan öğrencilerimizin ve velilerimizin onurlarına düzenlenen bu organizasyonda, öğrencilerimiz görkemli bir törenle bitirme sertifikalarını alırlar.

Pi Günü Etkinlikleri

Albert Einstein’ın doğum günü olan 14 Mart her yıl okulumuzda pi günü olarak kutlanmaktadır. Pi sayısı yaklaşık 3,14 olarak kabul edildiğinden her yılın 3. ayı olan Mart ayının 14. gününde pi sayısını ifade eden çeşitli etkinlikler yapılır.

Kan Bağışı Günleri

Okulumuzda Kasım ayı içerinde velilerimize ve çalışanlarımıza yönelik Kızılay ile işbirliği yaparak bir kan bağışı kampanyası düzenlenir. O hafta içerisinde öğrencilerimize seminer ve etkinlikler ile organ ve kan bağışının önemi vurgulanır, bilinçlenmeleri sağlanır.

Dünya Dilleri Tiyatro Günleri

Öğrencilerimiz bu günlerde hem ana dillerinde, hem de eğitimini aldıkları yabancı dillerde (İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Yunanca ve Çince) hazırladıkları oyunları sergilerler.

Satranç Turnuvası

1992 yılından beri İstanbul’daki çeşitli okulların katılımıyla düzenlenen bu organizasyon sayesinde, geleceğin sporcuları hem birbirleriyle yarışırlar, hem de aralarında sıcak dostluklar kurarlar.

Büyük Risk Bilgi Yarışması

Okulumuzda 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin kendi seviyelerinde karşı karşıya geldikleri matematik ağırlıklı bilgi yarışması her sene heyecan ile yapılır.

Münazara Günleri

Öğrencilerimiz tüm seneyi kapsayan münazara çalışmaları sonucunda yılda iki kez izleyiciler önünde karşı karşıya gelirler. Büyük heyecan içinde geçen bu karşılaşmalarda konular güncel konulardan seçilir.

Terakkivision

Okulumuzda 5. 6. 7. ve 8. sınıflarda öğrencilerimizin tamamen kendi yaratıcılıklarını kullandıkları, müzik, kıyafet, ritm ve koreografi dallarında değerlendirildikleri müzik yarışmasıdır.

Oyun ve İşbirliği

Kazanın ve kaybedenin olmadığı, öğrencilerimize paylaşmayı kardeşliği fedakarlığı, yardımlaşmayı, sınıf olma bilincini ve ekip ruhu kazandırmayı hedefleyen sportif etkinliklerimiz her yıl 5. 6. 7. ve 8. sınıflarımızda yapılır.

Avrupa Dil Günü

Avrupa Birliği’nin 2001 yılından itibaren 26 Eylül tarihinde kutlanmasını teşvik ettiği Avrupa Diller Günü okulumuzda da çeşitli etkinlikler ile kutlanır.

Frankofoni Haftası

Dünya Frankofoni Haftası (Fransız Dili Bayramı), 20 Mart haftasında her sınıf seviyesinde çeşitli etkinliklerle kutlanır.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce "Lise için Sıkça Sorulan Sorular" yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)