Özel ve Geleneksel Günler

Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü her yıl 29 Ekim’de büyük bir coşku ile kutlanır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Şenliği

23 Nisan okulumuzda her yıl büyük bir heyecanla kutlanır. Oyunlar, yarışmalar, tiyatrolar ve sergilerle zenginleştirdiğimiz şenliğimizde Öğrenci Birliği’miz yaptığı eğlenceli aktivitelerle coşkumuza renk katar.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Haftası

Her yıl Ata’mız sevgi ve özlemle anılır. Öğrencilerimizin, hangi özelliklerinin onu Dünya lideri yaptığını anlaması, kavraması sağlanır.

Çevre Haftası

Okullarımızda; çevreye duyarlı bir kalkınmadan yana olan, çevrenin korunması ve geliştirilmesinde bireysel katkı ve katılımın önemine inanarak; çevresel değerlere sahip çıkan, doğal kaynaklardan faydalanırken tutumlu davranan, gün geçtikçe artan ve sınır tanımayan çevre sorunlarına ve yaşadıkları çevreye duyarlı öğrenciler ve gençler yetiştirmek için öğretim yılı boyunca çeşitli çalışmalar ve yılsonunda da “Çevre Haftası” etkinlikleri yapılır.

Kütüphane Şenliği

Kitap stantları, resim sergileri, tiyatro oyunları, müzik dinletileri, yazar söyleşileri ve birçok keyifli etkinlikle kutlanan bu haftada öğrencilerimiz, kitapların dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkarlar.

Avrupa Diller Günü

İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinde interaktif sunumlar, posterler ve şarkılar hazırlanır. Çalışmalar keyifli bir ortamda sunulur.

Dünya Çocuk Hakları Günü

Çocuk Hakları Programı çerçevesinde planlanan etkinliklerle, gün anlam ve önemine uygun olarak kutlanır.

Alman Kültür Festivali

Alman Kültür Festivali’nde; öğrencilerimize Almanya’nın eyaletleri, kültürü ve yemekleri hakkında bilgilendirmeler yapılır. Aynı zamanda Web 2.0 araçlarının desteğiyle etkinlikler gerçekleştirilir. Etkinliklerimizle, öğrencilerimizin öğrenmiş oldukları hedef dilin kültürü, eyaletleri ve öne çıkan dünyaca bilinen yemekleri, tarihi yerleri ve ülkenin sembolleri hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanır.

Dünya Frankofoni Haftası

Dünya Dilleri Bölümü Fransızca zümresi, Dünya Frankofoni Haftası’nı (Fransız Dili Bayramı) her yıl çeşitli sınıf içi ve sınıf dışı etkinliklerle kutlar.  Dünyada birçok ülkenin konuştuğu dil olan Fransızcayı tanıma, dilin kültürünü ve Fransız yaşayış tarzını öğrenmek adına sınıf içerisinde tanıtım sunumları, yarışmalar ve çeşitli sınıf içi ve sınıf dışı etkinlikler düzenlenir.

Şiir Şenliği Haftası

İlkokul öğrencilerimizle “22 Mart Dünya Çocuk Şiirleri Günü”nü kutlamak ve şiir okuma, inceleme, yazma, dinleme çalışmaları; yazma atölyeleri, şair söyleşileri, şiir dinletileri, şiir kitapları sergisi gibi birçok etkinlik aracılığıyla şiirlerle buluşmak, şiir sevgisini aşılamak amacıyla, mart ayının ikinci haftasında “Şiir Şenliği Haftası” etkinlikleri yapılır.

100. Gün Etkinlikleri

Okul yaşamının 100. günü, matematik dersi ile bağlantılı olarak hazırlanan etkinliklerle coşkuyla kutlanır.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)