1877TERAKKİ

TERAKKİ, 1877 yılından günümüze/bugünümüze 146 yıldır koruduğu ilkelerinden güç alır; öğrencilerinin kendine özgü niteliklerini yitirmeden, biricik olduklarını bilerek ilerleme isteklerini korumaları için yollarını aydınlatır.

Terakki Vakfı Okullarının kuruluşunun 140. yılında 2017’de, 1877 yılından günümüze dek değişmeyen eğitim ilkelerimizden güç alan TERAKKİ’yi ve bu ilkeleri bugüne ve daha da ileriye taşıyacağını sembolize eden ve kuruluş yılımızı öne çıkaran 1877TERAKKİ logotaypını tasarladık.

Bu logo sadece 140. yılı işaret etmekle kalmayıp sonraki yıllarda da TERAKKİ’nin ilkeli geçmişini ve geleceğe yön vermesini gözlerde ve zihinlerde canlı tutmak için tasarlandı.

Böylece tüm iletişim mecralarında içinde bulunulan zamana bağlı olmaksızın kullanım fırsatları verecek.

TERAKKİ, 1877’den beri değişmeyen ilkeleriyle mutlu, uygar, aydınlık nesiller yetiştirir.

TERAKKİ’nin kuruluş yılını, köklülüğünü, yüzyılı aşan tarihini, gelecek nesiller için bu tarihi süreçteki deneyiminden aldığı güçlü duruşunu sembolize eden 1877 logotaypını 2017 yılında tasarladık.

Nesilden nesile aktarılan ilke ve değerlerimizi hafızamızda canlı tutmak için 1877 isimli kitabımızı hazırladık.

 • 1877 Kitabı

Bu kitapta 1877 yılından günümüze dek değişmeyen eğitim ilkelerimizden güç alan, TERAKKİ’yi ve bu ilkeleri bugüne getiren ve daha da ileriye taşıyacağını düşündüğümüz çok sayıda örnekten ancak bazılarına yer verebildik.

Bir yüzyılı aşıp sembolleşerek günümüze dek hafızamızda canlı tuttuğumuz bu anekdotların, bundan sonraki nesillerin de yollarını aydınlatacağına inanıyoruz.

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü
Terakki Vakfı

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)