Bilişim Teknolojileri

Hızla değişen dünyada, 21. yüzyıla ayak uydurabilecek öğrenciler yetiştirebilmek, onları geleceklerine ve küreselleşen dünyadaki rollerine hazırlayabilmek için uygun ve doğru bir Bilişim Teknolojileri (BT) eğitimi vermenin önemi her geçen gün artıyor. Günümüz dünyasında her bireyin usta bir dijital okuryazar olması gerekiyor.

Bilişim Teknolojileri dersleriyle öğrencilerimizin:

 • Bilginin çeşitli formlarda sunulabileceğini, bilişim teknolojileri araçlarının insanların gereksinimlerine göre geliştiğini, teknolojinin gerçek ya da kurgusal durumları yansıtmak için kullanıldığını anlamaları,
 • Kişisel bilgisayarların ana parçalarını ve çevre birimlerini tanımaları,
 • Bilgisayar karşısında otururken uygun duruş ve oturuşu sergilemeleri,
 • Bilgisayar ve diğer teknolojik araçların doğru kullanımını öğrenmeleri,
 • Makinelerin bir dizi komutla çalıştığını fark etmeleri,
 • Basit bir olayın işlem sırasını öğrenmeleri,
 • Belirli amaçlar için çizim araçlarını kullanarak görsel şekiller oluşturmaları,
 • Klavyedeki tuşları işlevlerine uygun olarak seçmeleri ve uygulamaları hedeflenir.

Öğrencilerimize bilgisayar okuryazarı olmak dışında, bilgisayar ve diğer teknolojileri kullanırken gerekli güvenlik önlemlerini almak konusunda da bilgiler verilir. Ayrıca bu ders içerisinde öğrencilerimiz, bilgisayarın yanlış kullanımı sonucu ortaya çıkabilecek sağlık problemlerini fark ederler.

Bilişim teknolojileri dersinin konuları, PYP temalarıyla ilişkilendirilerek uygulanır. Öğrencilerimiz diğer derslerle bağlantılı olarak eğitici oyun programları kullanır, resimler çizer, yazı çalışmaları yapar,  temel algoritmik düşünce becerilerini geliştirici oyunlar ile kodlamaya giriş etkinlikleri yaparlar.

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce "Lise için Sıkça Sorulan Sorular" yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)