Özel ve Geleneksel Günler

Terakki Bahar Bayramı

Eski bir Terakki geleneği olan, her iki yerleşkemizden lise öğrencilerini 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında bir araya getiren Terakki Bahar Bayramı, her yılın 19 Mayıs haftasının Cuma günü Tepeören Yerleşkemizde gerçekleşir. Öğrencilerimiz kültürel, sanatsal, sportif ve perma kültürel etkinliklerle Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bayram, büyük bir coşkuyla kutlanır.

Terakki Tarih Günleri

Öğrenci, öğretmen ve akademisyenlerden oluşan farklı bileşenleri aynı tartışma platformunda bir araya getiren Terakki Tarih Günleri, gençlerin tarihimizin tartışmalı alanlarında araştırma, öğrenme, paylaşma ve tartışma kültürü oluşturmalarının yanı sıra, temel bir tarihsel perspektif geliştirmelerine katkı sağlamayı amaçlar.

Osmanlıyı konu edinerek 1999 yılında başlayan Terakki Tarih Günleri, yıllar içinde büyüyen ve olgunlaşan bir insan gibi, ilgi alanlarını, tarihsel mekânlar, kimlikler ve dönemlerden, tarihsel kavramlara doğru yöneltti. Terakki Tarih Günleri’nde son yıllarda “milliyetçilik, yurttaşlık, demokratikleşme, hoşgörü” gibi günümüzün tartışılan kavramları ele alınırken, bir yandan da bu kavramlara bağlı sorunlar tartışmaya açıldı. “Hoşgörülü olmak, eleştiri kültürüne sahip olmak, farklılıkları yaşatmak, özgürleşmek” gibi ülkemiz ve dünyamız insanlarının ihtiyaç duyduğu değerler anlaşılmaya ve anlatılmaya çalışıldı.

Bu anlama ve anlatma çabamıza katılan öğrencilerimiz ve misafir okul öğrencilerinin etkinliğimizden önemli kazanımlarla ayrıldıklarını düşünüyoruz. Etkinlik temalarını araştıran, elde ettiği bulguları bir sunum haline getiren, kütüphanemizde gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmasına katılan, konuyla ilgili panelde akademisyenleri dinleme ve onlara soru sorma fırsatını yakalayan, gençliğin konu ile ilgili son sözü söylemesini amaçlayan bildirgenin hazırlanmasına katkıda bulunan bir öğrencinin, bu süreçte elde edebileceği kazanımların sayılamayacak kadar çok olduğu görüşündeyiz.

Beyaz Gece (Mezuniyet Töreni)

Eserlerin en büyüğünün ve en kalıcısının insan olduğu inancını eğitimin temel ilkesi edinen okulumuz, bu anlamlı gecede öğretmenleri, idarecileri, velileri ile birlikte değerli öğrencilerini geleceğe uğurluyor.

Bayrak flama devir teslimi; dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesi ve tüm öğrencilerimizin bitirme sertifikalarını almalarından sonra müzik ve dansla devam eder. Gece, görkemli bir havai fişek gösterisiyle sona erer.

Lisemizin son sınıf öğrencilerinin mezuniyet töreninin özgün ismi olan “Beyaz Gece”, adını kız öğrencilerin beyaz kıyafetlerinden aldı. Erkek öğrenciler de siyah smokinleriyle bu geceye bambaşka bir hava katıyor.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)