Özel ve Geleneksel Günler

Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü her yıl 29 Ekim’de büyük bir coşkuyla kutlanır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği

23 Nisan okulumuzda her yıl büyük bir heyecanla kutlanır. Oyunlar, yarışmalar, tiyatrolar ve sergilerle zenginleştirdiğimiz şenliğimizde öğrenci birliğimiz yaptığı eğlenceli aktivitelerle coşkumuza renk katar.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Haftası

Her yıl Ata’mız sevgi ve özlemle anılır. Öğrencilerimizin, hangi özelliklerinin onu Dünya lideri yaptığını anlaması, kavraması sağlanır.

Çevre Haftası

Okullarımızda; çevreye duyarlı bir kalkınmadan yana olan, çevrenin korunması ve geliştirilmesinde bireysel katkı ve katılımın önemine inanarak; çevresel değerlere sahip çıkan, doğal kaynaklardan faydalanırken tutumlu davranan, gün geçtikçe artan ve sınır tanımayan çevre sorunlarına ve yaşadıkları çevreye duyarlı öğrenciler ve gençler yetiştirmek için öğretim yılı boyunca çeşitli çalışmalar ve yılsonunda da “Çevre Haftası” etkinlikleri yapılır.

Kütüphane Şenliği

Resim sergileri, tiyatro oyunları, müzik dinletileri, yazar söyleşileri ve birçok keyifli etkinlikle kutlanan bu haftada öğrencilerimiz, kitapların dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkarlar.

Avrupa Diller Günü

Avrupa Diller Günü İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinde interaktif sunumlar, posterler ve şarkılarla kutlanır.

Dünya Çocuk Hakları Günü

Çocuk Hakları Programı çerçevesinde planlanan etkinliklerle, gün anlam ve önemine uygun olarak kutlanır.

Şiir Şenliği Haftası

İlkokul öğrencilerimizle “22 Mart Dünya Çocuk Şiirleri Günü”nü kutlamak ve şiir okuma, inceleme, yazma, dinleme çalışmaları; yazma atölyeleri, şair söyleşileri, şiir dinletileri, şiir kitapları sergisi gibi birçok etkinlik aracılığıyla şiirlerle buluşmak, şiir sevgisini aşılamak amacıyla, mart ayının ikinci haftasında “Şiir Şenliği Haftası” etkinlikleri yapılır.

100. Gün Etkinlikleri

Okul yaşamının 100. günü, matematik dersi ile bağlantılı olarak hazırlanan etkinliklerle coşkuyla kutlanır.

Portfolyo Sunumları

Yıl boyunca öğrencilerimiz farklı öğrenme yaklaşımları ve öğrenen profillerini kullanarak pek çok ürün ortaya koyar. Öğrencilerimiz, süreç içindeki gelişimlerinin gözlenmesine fırsat tanıyan bu sunumlarda seçmiş oldukları ürünlerini aileleriyle paylaşır.

Sergi Ünitesi ve 4.Sınıflar Sene Sonu Seremonisi

İlk Yıllar Programının son senesinde 4. Sınıf öğrencilerimiz PYP sergisine hazırlanır. Öğrencilerimiz kendi merak ve ilgileri doğrultusunda seçtikleri konuyla ilgili danışman ve mentörleri eşliğinde PYP’nin temel öğeleri olan Bilgi-Kavram-Öğrenen Profili ve Öğrenme Yaklaşımlarını okul topluluğuna sunarak PYP sürecini tamamlarlar. Sergi süreci sonrasında öğrencilerimiz PYP sertifikalarını alarak bir üst sınıfa (ortaokula) geçmenin heyecanını ve sevincini yaşarlar.

Alman Kültür Festivali

Alman Kültür Festivalinde öğrencilerimizin çeşitli etkinliklerle, öğrendikleri hedef dilin kültürü, eyaletleri, yemekleri, tarihi yerleri ve ülkenin sembolleri hakkında bilgi sahibi olması sağlanır.

Dünya Frankofoni Haftası

Dünya Frankofoni Haftası’nda (Fransız Dili Bayramı) öğrencilerimizin çeşitli etkinliklerle, öğrendikleri hedef dilin kültürü ve Fransız yaşayış tarzı hakkında bilgi sahibi olması sağlanır.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)