Öğrencilerimizin akademik başarıları kadar onların yaşayarak, eğlenerek öğrenmelerini de önemseriz.

Öğrencilerimiz, çevresinde sürdürülebilir enerji konusunda bilinç yaratır. Kendi tasarlayıp geliştirdiği elektrikli araçlarla 2005’ten beri her yıl Shell Eco-marathon’da kararlılıkla yarışır; takım arkadaşlarıyla birlikte geleceğin şekillenmesinde aktif rol oynarlar. FLL (FIRST LEGO League) yarışmasıyla bilim ve teknoloji alanında çalışıp robot ve düzeneklerle yılın temasıyla ilgili projeler üretirler.

Terakki Birikimini Paylaşıyor programı içinde yer alan Terakki Laboratuvar Kardeşliği Projesi çerçevesinde Terakkili genç kimyacılar, laboratuvar kardeşleriyle deneyler yapar. Lise Kimya Bölümümüz; 2011 Uluslararası Kimya Yılı etkinlikleri kapsamında hayata geçirdiği, Türkiye’de ilk ve tek örnek olan bu projeyle öğretmenlerinin deneyimini, öğrencilerinin bilgilerini ve laboratuvar donanımını, İstanbul’un mevcut laboratuvar dersliklerinde deney yapma imkânına ve koşullarına sahip olamayan kardeş okullarla paylaşır. Ayrıca, “Biyoloji”, “Moleküler Biyoloji ve Tıp” gibi kulüplerden öğrencilerimiz de Doku Kültürü ve Moleküler Biyoloji Laboratuvarında çeşitli projeler yürütürler.

Nepal Sosyal Sorumluluk Projesiyle öğrencilerimiz farklı hayatlara dokunur. Toroslarda Sosyal Sorumluluk ve Doğa Eğitimi Projesi gerçekleştirirler. Bu projeyle, öğrendikleri bilgileri yerinde uygulama ve yaşama fırsatı bulurken, doğayla uyumlanma becerilerini de geliştirirler. Doğa ve sanatın iç içeliğinin ve bunda insan faktörünün etkisinin önemini kavrarlar.

Öğrencilerimiz, “Düşle Düşme” projesi çerçevesinde akademik ve sosyal yetenek ve becerileri desteklemek üzere düzenlenen atölyelerde birikimlerini katılımcı öğrencilerle paylaşır. Terakki Birikimini Paylaşıyor programı içinde yer alan “Düşle Düşme” projemiz, 2015 yılında Terakki’de “Çingene Pembesi Bir Düş” ismiyle edebiyat ve sosyal bilimler disiplinleri temel alınarak başlatılan ve 2017 senesinde “Düşle Düşme” ismini alan sosyal sorumluluk projelerinin devamı olacak şekilde yapılandırıldı. Terakki, bu projeyle akademik ve kültürel alanlarda doğal farklılıklardan oluşan eşitsizlikleri gidermek adına yeteneği olan ama geliştirmeye fırsat bulamamış temas halinde oldukları öğrencilere etkinlikler tasarlayarak sürdürebilir fayda sağlamayı amaçlıyor.

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)