Terakki Vakfı Okullarına Almanca, Fransızca ve İspanyolca derslerinin öğretimine ilkokul 4. sınıfta başlanır.

Almanca, Fransızca ve İspanyolca dersleriyle öğrencilerimizin;

 • Yabancı dili seven, bu konuda kendine güvenen,
 • Öğrendiklerini paylaşan,
 • Farklı dil ve kültürlere saygı duyan,
 • Öğrenmeye istekli,
 • Yabancı dili kitap okuyarak, çizgi film izleyerek, farklı kültürden kişilerle konuşarak ve müzik dinleyerek yaşamının bir parçası haline getiren bireyler olmaları hedeflenir.

Dünya dilleri öğretiminde Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (Common European Framework of Reference for Languages – CEFR) esas alınır, en modern ve etkili yöntem olarak “İletişimsel Yöntem (Communicative Approach)” kullanılır.

Öğrencilerin bireysel farklılıkları ve öğrenme şekilleri göz önünde bulundurularak hazırlanan programımızda dinlediğini anlama, kendini yazılı ve sözlü ifade etme, okuduğunu anlama, günlük yaşamda kullanılan belli başlı diyaloglarda karşılıklı konuşma çalışmaları yapılır.

Çalışmalarımız görsel, işitsel materyaller, gerçek objeler kullanılarak, etkileşimli etkinliklerle desteklenir. Bu çalışmalarımız PYP temalarıyla ilişkilendirilerek sürdürülür. Dil öğrenirken diğer kültürleri tanımaları ve sosyal becerileri kazanmaları için kullanılacak kitaplar ve öğretim konuları dikkatle seçilir. Proje hazırlama, kelime çalışmaları, kişileri ve yerleri tanıtma gibi aktiviteler uygulanır ve öğrencilere yabancı dilde sosyal ortamlarda kişilerle iletişimi kolaylaştıracak beceriler kazandırılır. Ders içi etkinliklerde öğrenme ortamı teknoloji ile desteklenir.

İlkokul 4. sınıfın sonunda öğrencilerimiz günlük konularda basit konuşmalar başlatıp kişi, aile, hobiler gibi konularda soru sorup bu soruları cevaplayabilir; saatleri, sayıları, basit yönergeleri anlayabilir; basit alışverişler yapabilir; doğum günü, yılbaşı tebrik kartları yazabilir ve kişisel bilgilerin sorulduğu bir formu doldurabilirler.

Eaquals

Terakki Vakfı Okulları, 2015 yılında İstanbul genelindeki tüm K-12 okulları arasında “Eaquals (Evaluation and Accreditation Services)” akreditasyonunu ilk alan kurumdur.

Terakki Vakfı Okulları, 2019 yılında akreditasyonun yenilenmesine yönelik gerçekleşen ikinci Eaquals teftişini de başarıyla geçti.

Mayıs 2023’te, her iki yerleşkede de dört gün boyunca gerçekleşen üçüncü teftiş için Eaquals müfettişlerini ağırlamaktan memnuniyet duyduk.  Bu teftiş sonrasında gelen son rapora göre; Terakki Vakfı Okulları, dil öğretimindeki başarısıyla öne çıkarak, Eaquals’ın on iki standardının tamamını karşılamıştır. Raporda aynı zamanda Terakki Vakfı Okulları’nın, bu standartlarda üstün başarı sağladığı belirtilmiştir.

Avrupa Dil Kalite Kuruluşu Eaquals, Avrupa Konseyi tarafından kabul edilmiş bir kurum olup okulların yabancı diller bölümlerine akreditasyon vererek dil eğitiminde kaliteyi teşvik eder.

Eaquals’un kalite standartları dil öğretimi için özel olarak tasarlanmıştır. Öğrenenlerin eğitim kalitesi Eaquals’un odak noktasıdır. Eaquals, tüm akredite olmuş okullarının gerekli yasal şartları karşılamakta olduğundan emin olur. Birçok Eaquals okulu ayrıca diğer ulusal kuruluşlar tarafından da akredite olmuştur. Eaquals akreditasyonu kurumların kendilerini mükemmelliğe adamış olmalarının bir göstergesidir.

Okulumuzda Eaquals logosu ile öğrencilere dağıtılan her materyal akredite olmuş bir programın ürünüdür.  Buna paralel yabancı diller derslerinin müfredatı, sınıf içi eğitim-öğretim etkinlikleri, yabancı diller öğretmenlerinin profesyonel gelişimleri Eaquals akreditasyon kuruluşu tarafından  kontrol edilmekte ve gerekli geri bildirimler ile daha mükemmel ve kaliteli bir eğitimin sağlanması hedeflenmektedir.

Eaquals ile ilgili detaylı bilgiye web sitelerini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

www.eaquals.org

 

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)