Okullar

TERAKKİ’nin 1877’den günümüze uzanan eğitim anlayışı ve bu eğitim anlayışının değerleriyle öğrencilerimiz tüm yaşamları boyunca ilerlemelerine yön verecek ilkeleri edinirler.

Ülkemiz eğitim tarihinin en köklü okullarından olan Terakki Vakfı Okullarının temeli Selanik’te atıldı, 1877 yılında “Mekteb-i Terakki” adı ile eğitim hayatına başladı. Bir süre sonra kız öğrencilere de eğitim olanağı sağlayarak Batı eğitim anlayışına uygun dersler verilmesi, kurumumuzun çağdaş niteliğinin habercisi oldu.

Üç farklı yüzyıldan özümsenen deneyim, Terakki’nin eğitimde ilerlemenin simgesi olarak kabul edilmesini belirleyen nedenlerden biridir.

“TERAKKİ” Osmanlı Türkçesinde “ilerleme” anlamına gelir. Gerçekten de Terakki Vakfı Okulları, kuruluşundan bugüne kadar her dönemde “ilerlemenin”, “çağdaş eğitimin” ve “eğitimde çağdaşlaşma geleneğinin” öncülerinden biri kabul edilir.

Terakki Vakfı Okulları; mutluluğun, cehaleti yok etmenin ve demokratik bir toplum yaratmanın, ancak o toplumun eğitimli bireylerince sağlanabileceğine; dolayısıyla, insanlık için gösterilecek en önemli çabanın, bireyin eğitimi için olduğuna inanır.

Yaşam boyu öğrenme sevgisine sahip insanlar yetiştiren Terakki Vakfı Okulları, her çocuğun doğasında, özgür, çok yönlü bir birey olarak yetişmesini sağlayacak değerler taşıdığını bilir. Bu değerleri gün ışığına çıkarmayı, geliştirmeyi ve yüceltmeyi hedefler.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)