Tiyatro Festivali

Gençlerin kültürlü yetişmesi için, sadece örgün eğitim programlarındaki derslerin yeterli olmadığı bir gerçektir. Gösteri sanatlarının ise insanın sosyal yaşamına pek çok katkı sağladığı ve kişilik oluşumunda önemli bir rol oynadığı biliniyor.

Bir geçiş dönemi sayılan ilk gençlikte, sağlıklı iletişimin önemi inkâr edilemez. Bu açıdan bakıldığında, bir oyunda rol almak kadar, iyi bir tiyatro izleyicisi olmak da bu yaşam dönemecindeki kazanımlardır.

Uygar yetişmiş gençler, her anne-babanın, her eğitimcinin ve her toplumun hayali değil midir? İnsan yetiştirmenin, evde ya da okuldaki amacı bu değil midir?

İşte biz, Terakki Vakfı Okullarında 1996 yılında Gençlik Tiyatroları Festivali’ni bu duygu ve düşüncelerle başlattı.

Aradan geçen bunca yılda, tiyatroya gönül vermiş ve festivalimize katılmış her gencin yüzünde aynı sevinci, sevgiyi, heyecanı gördük. Sanatla uğraşan gençlerimizin, yüksek öğrenim ve sosyal hayatlarında ne kadar başarılı olduklarına tanık olduk.

Festival Sitemiz tiyatro.terakki.org.tr

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)