Tek Terakki. İki yerleşke.

TERAKKİ, 1877 yılından bu yana bütünsel eğitim yaklaşımıyla, seçkin ve deneyimli öğretmenleriyle, öğrencilerini özgüvenli, sorumluluğunu bilen, öğrenmeyi öğrenmiş bireyler olarak hayata hazırlar.

Köklü geçmişine dayanan ilkeli eğitim anlayışıyla TERAKKİ, 1994 – 1995 öğretim yılında Nişantaşı’ndan Levent Yerleşkesine taşındı. Çağdaş tesislerinin ardından, bugüne kadar eğitimde elde ettiği başarıları ve bu başarıları getiren tüm değerleri aynen koruduğu ikinci yerleşkesini 2014 – 2015 öğretim yılında Tuzla/Tepeören’de hayata geçirdi. Çağdaş eğitim ve mimarlık ilkelerini teknolojik yenilikler ve çevreci yaklaşımla birleştiren bir eğitim alanını eğitim dünyasına kazandırdı.

Bugünün eğitim gerçeklerinden kopmayan ve geleceğin bilinmeyen dünyasına birey yetiştiren TERAKKİ, öğrenmenin her bir öğrencide ayrı ayrı gerçekleştiği gerçeğiyle kendi eğitim sistemini öğrenci merkezli bir yaklaşımla sürekli yenileyerek geliştirir. Bu eğitim yaklaşımı ve programları her iki yerleşkemiz için bir ve bütündür.

Terakkili olmak; yaşam boyu ilham verecek bir eğitim almak, yaşama eksiksiz ve bir adım ileride hazırlanmaktır. Eğitim ve öğretim çalışmalarımız, bu anlayış doğrultusunda uzman eğitim kadromuzla Tepeören ve Levent yerleşkelerimizde “Tek Terakki. İki yerleşke.” yaklaşımıyla gerçekleştirilir.

Okullarımızda öğrencilerimizin;

 • Yabancı dil becerisi kazanması,
 • Bir üst öğrenime akademik ve sosyal olarak eksiksiz hazırlanması,
 • Sanatsal, kültürel, sportif aktivitelerle yetkinlik kazanması,
 • Uluslararası açılımlarımızla dünya vatandaşlığına hazır olmaları öncelikli çalışmalarımızdandır.

Okullarımızda misyonumuz doğrultusunda; doğaya ve çevresine duyarlı, tüm kültürlere ve farklılıklara saygılı, birey haklarının bilincinde olan, bilgiye ulaşma yollarını bilen, kendine güvenen, Atatürk ilkelerine bağlı, laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen etik değerlere sahip, barış dolu bir dünya için yaşam boyu öğrenmekten vazgeçmeyen bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenir.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)