Eğitim Öğretim Yaklaşımı

Liselerimizde öğrencilerimiz,  sorgulama, araştırma,  bilgiyi kendi zihinlerinde yapılandırarak üretmelerine  imkan verecek yaklaşım ve yöntemlerle geleceğin bilinmeyen dünyasına hazırlanır;  21. yy becerileri ile donatılırlar.

Öğrencilerimiz, zenginleştirilmiş öğretim programları, uygulama ve laboratuvar çalışmaları ile her türlü bilgiyi deneyerek yaşayarak öğrenirler. Fizik, kimya, biyoloji ve doku kültürü laboratuvarları, elektronik düzenle donatılmış sınıf ortamları öğrencilerimizin sürekli kullanımlarına açıktır. Öğrencilerimiz yaptıkları araştırmalar ve projelerle ulusal ve uluslararası birçok yarışma ve organizasyona katılırlar.

Lise öğrencilerimiz Türkiye de ve yurt dışında hayat boyu kullanacakları dil becerileri ve global bakış açıları ile donanmış bireyler olarak yetişirler.  Ulusal  ve uluslararası sınavlarda, yüksek öğrenimde başarılı olmaları  daha da önemlisi gelecekte dünya vatandaşı olarak güçlü  iletişim becerilerine katkı  sağlayacak yabancı dil becerisi edinirler.

Lisemizde uygulanan Uluslararası Diploma Programı (IBDP) öğrencilerimizin yüksek öğrenim hayatlarında ve sonrasında başarılı olabilmeleri için gerekli olan standartları sunar. Program Türkiye ve yurt dışındaki üniversitelere girişte öğrencilerimize katkı sağlar.

Öğrencilerimizin bilgi birikimi ve gelişimi lise yılları boyunca ölçme uygulamaları ile takip edilir, tanımlanır ve değerlendirilir. Bu tanımlandırmalar ışığında öğrencilerimiz akademik gelişmelerin en üst düzeye taşınmak üzere desteklenir.

Lise yıllarının başlangıcından itibaren öğrencilerimiz kariyer hedeflerini belirlemeleri için rehberlik edilir. Lise sürecinde yüksek düzeyde bilgi ve beceri ile donanan gençlerimiz yurt içinde ve yurt dışında en iyi üniversitelere yerleştirilirler.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)