Bilişim Teknolojileri

Hızla değişen dünyada, 21. yüzyıla ayak uydurabilecek öğrenciler yetiştirebilmek, onları geleceklerine ve küreselleşen dünyadaki rollerine hazırlayabilmek için uygun ve doğru bir Bilişim Teknolojileri (BT) eğitimi vermenin önemi her geçen gün artıyor. Günümüz dünyasında her bireyin usta bir dijital okuryazar olması gerekiyor.

Bilişim Teknolojileri dersleriyle öğrencilerimizin;

 • Bir bilgisayarın işletim sistemini tanımaları,
 • Dosya ve klasör işlemlerini yapmaları,
 • Klavye tuşlarını tanımaları ve işlevlerine uygun olarak kullanmaları,
 • Kelime işlem programı olarak Microsoft Word programını tanımaları; bu programda genel yazım ayarlarını ve biçimlendirmelerini yapmaları,
 • İnterneti tanımaları, İnternet üzerinden bilgiye ulaşma seçeneklerini bilmeleri ve kullanmaları,
 • Bir sunu programını kullanmaları; slaytlar hazırlamaları, slaytlara bilgi ve görsel eklemeleri, çoklu slaytlarla çalışarak sunular hazırlamaları,
 • E-posta sistemini etkin bir iletişim ve paylaşım aracı olarak tanımaları ve kullanmaları,
 • Bulut sistemleri üzerinde dosyalama işlemleri yapmaları, online araçları kullanmaları,
 • İhtiyaç duyduğunda farklı Web 2.0 uygulamalarını kullanmaları,
 • Temel şekilleri kullanarak üç boyutlu tasarımlar yapmaları hedeflenir.

Öğrencilerimize bilgisayar okuryazarı olmak dışında, bilgisayar ve diğer teknolojileri kullanırken gerekli güvenlik önlemlerini almak konusunda da bilgiler verilir. Ayrıca bu ders içinde öğrencilerimiz, bilgisayarın yanlış kullanımı sonucu ortaya çıkabilecek sağlık problemlerini fark ederler.

Öğrencilerimize bilgisayar okuryazarı olmak dışında, bilgisayar ve diğer teknolojileri kullanırken gerekli güvenlik önlemlerini almak konusunda da bilgiler verilir. Ayrıca bu ders içerisinde öğrencilerimiz, bilgisayarın yanlış kullanımı sonucu ortaya çıkabilecek sağlık problemlerini fark ederler.

Bilişim Teknolojileri dersinin konuları, PYP temalarıyla ilişkilendirilerek uygulanır. Öğrencilerimiz diğer derslerle bağlantılı olarak, eğitici oyun programları kullanır, resimler çizer, yazılar yazar, afişler hazırlarlar. Temel algoritmik düşünce becerilerini geliştirici kodlama etkinlikleri yaparlar.

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce "Lise için Sıkça Sorulan Sorular" yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)