Yurtiçi Üniversite Danışmanlığı

TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT’de (Alan Yeterlilik Testleri) başarı, iyi bir hazırlık sürecinin yanı sıra, sınavların teknik ve içerik olarak çok iyi analiz edilmesine de bağlıdır.

Okulumuzdaki TYT-AYT çalışmaları, öğrencilerimizi bilinçlendirmek ve performanslarını maksimum seviyede kullanmalarını sağlamak amacıyla çeşitli etkinlik ve uygulamalardan oluşur. Bu doğrultuda okulumuzda, öğrenci ve velilerimize hizmet verecek bir Yurtiçi Üniversite Danışmanlığı bulunur.

TYT-AYT çalışmalarımız:

 • Öğrenci, veli ve öğretmenlerimize TYT-AYT konusunda bireysel danışmanlık hizmeti vermek,
 • Sınav içeriği, puan analizleri, sınav taktikleri, tercihler ve meslek seçimi konularında seminerler düzenlemek,
 • Lise son sınıf düzeyindeki öğrencilerimizin üniversite sınavı hazırlık çalışmaları yakın bir şekilde takip etmek; okulumuzda yapılan deneme sonuçlarına göre öğrencilerimizin eksiklerini tespit etmek ve eksiklerin tamamlanması için öğrencilerimizle görüşerek önlemler almak,
 • Öğrencilerimize ve velilerimize, TYT-AYT başvuru formunun eksiksiz ve yanlışsız doldurulması, tercih formunun sağlıklı ve doğru oluşturulması konusunda danışmanlık vermek. Ayrıca öğrencilerimize başvuru ve tercih döneminde bire bir danışmalık vermek, öğrencilerin kararsızlıkları, yapabilecekleri tercih ve teknik hataları görüşmeler sırasında tespit etmek ve düzeltmek.

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)