Yasal Uyarı

Tanımlar ve Koşullar

Terakki Vakfı ve Terakki Vakfı Okulları’nın kurumsal web sitesine hoş geldiniz.

Bu web sitesi, Terakki Vakfı’na aittir.

Bu web sitesinin sahibi ve yürütücüsü Terakki Vakfı’dır. Ziyaretçiler aşağıdaki koşullara uymakla yükümlüdürler. Bu nedenle devam etmeden önce aşağıda belirtilenleri dikkatle okumanızı rica ediyoruz. Burada geçen “bu web sitesi” ifadesi, Terakki Vakfı kurumsal web sitesi anlamında kullanılmaktadır.

Diğer Terakki web siteleri, burada belirtilenlerden farklı koşullara sahip olabilir. Terakki Siteleri’ni ziyaret ettiğinizde lütfen her bir web sitesinin kendisine ait koşullarını okuyun ve burada belirtilen koşulların bütün Terakki web siteleri için geçerli olduğu kanaatini taşımayın.

Yasal Uyarı

Bu web sitesinde terakki.org.tr dışındaki web sitelerine bağlantılar verilebilmektedir.

Bu sitemizden üçüncü kişilere ait sitelere verilen bağlantılar, sizi Terakki Vakfı / Terakki Vakfı Okulları / Terakki Vakfı Okulları Birim ve Bölümlerine ait web ağının dışına götürebilir. Bu sitelerin içeriği, doğruluğu veya işleviyle ilgili olarak Terakki Vakfı veya bağlı kurumları hiç bir sorumluluk üstlenmez. Bu bağlantılar iyi niyet çerçevesinde, ilgilenebileceğiniz hizmetleri bulmada size kolaylık ve hız sağlamak amacıyla sunulmaktadır. Terakki Vakfı veya bağlı kurumları, bağlantısını verdiğimiz sitelerde daha sonra olabilecek herhangi bir değişiklikten sorumlu değildir. Terakki Vakfı veya bağlı kurumları ve bu sitenin oluşturulması, üretilmesi veya iletilmesinde yer alan herhangi bir üçüncü taraf, bu siteye erişim veya sitenin kullanımından doğabilecek herhangi bir doğrudan, dolaylı, arızi, tali zarar, ziyan veya hasardan veya doğabilecek cezai sorumluluktan ötürü sorumlu tutulamaz.

Bu hizmetlerin size uygun olup olmadığına karar vermek sizin sorumluluğunuzdadır. Terakki Vakfı, söz konusu web sitelerinin sahiplerinden ya da operatörlerinden ya da onların sağladığı mal ya da hizmetlerden, ya da web sitesinin içeriğinden sorumlu olmadığı gibi, bunlarla ilgili olarak herhangi bir anlaşmaya girmemiş, garanti vermemiş ya da herhangi bir taahhütte bulunmamıştır.

Bu nedenle bunlardan dolayı herhangi bir yükümlülüğü (bu web sitesinin bağlantı sağladığı bir başka web sitesinin içeriğinde herhangi bir üçüncü şahsın fikri haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle tazminat talebinden doğabilecek herhangi bir yükümlülük dahil olmak üzere) kabul etmemektedir.

Bu web sitesinde yer alan bütün bilgiler genel nitelikte olduğundan bunlara dayanarak karar vermemeniz gerekir. Terakki Vakfı bu web sitesinde sunulan bütün bilgilerin, web sitesine dahil edildiği an itibariyle, doğru olmasına gayret etmekte, ancak bunların doğru olduğuna dair garanti vermemektedir.

Bu bilgilere ya da tavsiyelere dayanarak verdiğiniz kararların sonuçlarından, uğrayabileceğiniz zarar ya da ziyandan Terakki Vakfı sorumlu değildir.

Koşullar

Bu web sitesi telif hakları ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları tarafından korunan yazı, fotoğraf, diğer görsel öğeler ve ses öğeleri gibi malzemeler içermektedir. Bu site’deki tüm materyallerin telif hakları Terakki’ye aittir ve önceden Terakki’nin yazılı izni olmaksızın, sadece herhangi bir ticari ve çıkar amacı olmadan kişisel bilgi edinmek amacıyla kullanabilir, indirebilir, kopyalayabilir ve yazdırılabilirsiniz. Bu site’de yer alan tüm bilgiler, tablolar, raporlar, tasarımlar, programlar ile buradan yapılan linkler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla sunulmuştur. Kullanıcılar bilgi ve dokümanları sadece bilgi edinmek amacıyla kullanabilir

Yapabilecekleriniz

Bu web sitesinin bütün bölümlerine girebilirsiniz;

Kişisel başvuru amacıyla bütün sayfalarından birer adet basılı kopya alabilirsiniz.

Önceden açık yazılı onayımızı almadan yapamayacaklarınız

Bu web sitesinde bulunan malzemeleri kopyalayamazsınız (basılı kopya almak, diske kaydetmek, bilgisayarınıza indirmek ya da başka şekillerde kopyalamak dahil); dağıtamazsınız (kopyalarının dağıtılması dahil); yayınlayamazsınız, değiştiremez ya da üzerinde oynayamazsınız; ya da yukarıda “yapabilecekleriniz” paragrafında belirtilenler dışında, başka şekillerde kullanamazsınız.

Web sitesinden kopyalanmış, basılı kağıt kopyası alınmış malzemelerden, orijinal malzemede bulunan telif hakkı, marka ya da diğer fikri haklarla ilgili uyarıları/işaretleri çıkaramazsınız.

Bu web sitesine link ekleyemezsiniz/link veremezsiniz.

Eğer bu web sitesine bir “hipertext” (yardımlı metin) ya da link eklemek istiyorsanız, lütfen site editörümüze başvurun ve aşağıdaki bilgileri kendisine verin:

Bu web sitesinden link vermek istediğiniz web sayfasının/sayfalarının URL adresi/adresleri

Bu web sitesine link vermek istediğiniz web sayfasının/sayfalarının URL adresi/adresleri

Bu bilgileri verdikten sonra başvurunuzu değerlendirmeye alacağız. İsteğinizi kabul etmek ya da etmemek bizim kararımıza bağlıdır ve isteğinizi kabul etmek gibi bir zorunluluğumuz bulunmamaktadır.

Koşullarda değişiklik yapılması

Terakki Vakfı gerek koşullarda, gerekse yukarıda yer alan yasal uyarıda zaman zaman değişiklikler yapabilir.

Bu web sitesine girerek o an için geçerli olan koşulları ve yasal uyarıyı kabul etmiş olacağınızdan her defasında söz konusu koşulları ve yasal uyarı kontrol etmeniz gerekir.

Web Sitesinde Değişiklik Yapılması / Web Sitesinin Faaliyeti

Terakki Vakfı her zaman için bu web sitesinin formatında ve içeriğinde değişiklik yapabilir.

Terakki Vakfı içeriğin güncellenmesi ya da başka nedenlerle destek ya da bakım çalışmaları sırasında bu web sitesinin faaliyetini askıya alabilir.

Terakki Vakfı her zaman için herhangi bir bildirimde bulunmaksızın bu web sitesine erişime son verme hakkına sahiptir.

Verilerin Korunması

Bu web sitesi aracılığıyla Terakki Vakfı veya bağlı kurumları hakkında sağlanan bilgiler yalnızca gizlilik politikasına uygun şekilde kullanılabilir.

Lütfen sitemizi kullanmaya başlamadan önce gizlilik politikamızı dikkatle okuyun. Bize kişisel bilgilerinizi aktardığınız zaman bu bilgilerin gizlilik politikamız çerçevesinde kullanılmasını onaylamış kabul edileceksiniz.

Şikayet Prosedürü

Bu web sitesi ile ilgili soru sormak ya da bir şikayette bulunmak istediğinizde lütfen kurumsaliletisim@terakki.org.tr e-posta adresi kanalıyla bağlantı kurun.

Yetkili Mahkeme

Bu koşullar yerel yasaların düzenleyici hükümlerine tabidir ve bu yasalara uygun olarak yorumlanacaktır.

Bir sözleşme çerçevesinde ya da haksız fiil nedeniyle açılacak bir dava sonucunda ya da başka şekillerde bu koşullarlardan kaynaklanan ya da bu web sitesi ile bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek uyuşmazlıklarda, münhasıran olmamak üzere, yerel mahkemeler yetkili olacaktır.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)