Özel ve Geleneksel Günler

Renkli Gece

Ortaokul 8. sınıfımızdan mezun olan öğrencilerimizin ve velilerimizin onurlarına düzenlenen bu organizasyonda, öğrencilerimiz görkemli bir törenle bitirme sertifikalarını alırlar.

Pİ Günü Etkinlikleri

Albert Einstein’ın doğum günü olan 14 Mart, her yıl okulumuzda pi günü olarak kutlanır. Pi sayısı yaklaşık 3,14 olarak kabul edildiğinden her yılın 3. ayı olan Mart ayının 14. gününde pi sayısını ifade eden çeşitli etkinlikler yapılır.

Oyun ve İş Birliği

Kazananın ve kaybedenin olmadığı, öğrenciye paylaşmayı, kardeşliği, fedakârlığı, yardımlaşmayı, sınıf olma bilincini ve ekip ruhunu kazandırmayı hedefleyen sportif etkinliklerimiz her yıl 5, 6 ve 7. Sınıflarımızda yapılır.

Avrupa Dil Günü

Avrupa Birliği’nin 2001 yılından itibaren 26 Eylül tarihinde kutlanmasını teşvik ettiği Avrupa Diller Günü okulumuzda çeşitli etkinliklerle kutlanır.

Alman Kültürü Kutlama Haftası

Almanya’nın geleneksel kutlamalarından oluşan etkinlikler çerçevesinde oyunlar, şarkılar, yarışmalar eşliğinde öğrencilerimizin öğrenmiş olduğu hedef dil olan Almancayı ve Almanya’nın kültürünü yakından tanımalarına olanak sağlanır.

Frankofoni Haftası

Dünya Dilleri Bölümü Fransızca zümresi, Dünya Frankofoni Haftası’nı (Fransız Dili Bayramı) her yıl çeşitli sınıf içi ve sınıf dışı etkinliklerle kutlar.

Dünyada birçok ülkenin konuştuğu dil olan Fransızcayı tanıma, dilin kültürünü ve Fransız yaşayış tarzını öğrenmek adına her seviyede sınıf içerisinde tanıtım sunumları, yarışmalar ve çeşitli sınıf içi ve sınıf dışı etkinlikler yapılır. Aynı zamanda alanında uzman Fransız konuklar ile söyleşiler düzenlenir.

Bilime İlk Adım

Bu etkinlik ile hem ilkokul 1. sınıf ve ortaokul 8. sınıf öğrencilerimizin, öğretim programlarında yer alan sorumluluk, yardımseverlik, sabır kök değerlerini keşfetmeleri, uygulamaları ve kendi potansiyellerine göre ilerlemeleri hedeflenirken, hem de 1. sınıf öğrencilerimizin ilk kez bilimsel bir çalışmanın basamaklarını deneyimlemeleri sağlanır.

Zihinden İşlem Yarışması

Öğrencilerimizi zihinden işlem stratejilerini kullanmaya teşvik etmek amacıyla Zihinden İşlem Yarışmaları gerçekleştirilir.

Sence Ne kadar?

Öğrencilerimizin matematiksel tahmin becerilerini geliştirebilmek, ders içinde yapılan etkinlikleri pekiştirmek amacıyla  “Sence Ne Kadar?“ isimli matematik tahmin yarışması gerçekleştirilir.

Bilim Şenliği

Öğrencilerimizde bilimsel merak uyandırmak ve yeni, yaratıcı fikirler üretebilmelerini sağlamak; gözlem yaparak “Neden?” ve “Nasıl?” sorularını sormalarına fırsat yaratmak, bilimsel çalışma yöntemlerini kullanarak problem çözme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak; günlük hayatın içindeki ayrıntıların, bilimsel yöntemlerle açıklanabileceğini keşfedip yeni bakış açıları kazanmalarını sağlamak amacıyla fen bilimleri ve matematik öğretmenlerimizin rehberliğinde tüm ortaokul öğrencilerimizle “Bilim Şenliği” etkinliği gerçekleştirilir.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)