Özel ve Geleneksel Günler

Renkli Gece

Ortaokul 8. sınıfımızdan mezun olan öğrencilerimizin ve velilerimizin onurlarına düzenlenen bu organizasyonda, öğrencilerimiz görkemli bir törenle bitirme sertifikalarını alırlar.

Pİ Günü Etkinlikleri

Albert Einstein’ın doğum günü olan 14 Mart, her yıl okulumuzda pi günü olarak kutlanır. Pi sayısı yaklaşık 3,14 olarak kabul edildiğinden her yılın 3. ayı olan Mart ayının 14. gününde pi sayısını ifade eden çeşitli etkinlikler yapılır.

Kan Bağışı Günleri

Okulumuzda kasım ayında Kızılay ile işbirliği yaparak velilerimize ve çalışanlarımıza yönelik bir kan bağışı kampanyası düzenlenir. O hafta içerisinde öğrencilerimize seminer ve etkinliklerle organ ve kan bağışının önemi vurgulanır; bilinçlenmeleri sağlanır.

Dünya Dilleri Tiyatro Günleri

Öğrencilerimiz, eğitimini aldıkları ikinci yabancı dilde (İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Yunanca) hazırladıkları oyunları sergilerler.

Satranç Turnuvası

1992 yılından beri İstanbul’daki çeşitli okulların katılımıyla düzenlenen bu organizasyon sayesinde, geleceğin sporcuları hem birbirleriyle yarışırlar, hem de aralarında sıcak dostluklar kurarlar.

Büyük Risk Bilgi Yarışması

Her sene ortaokulumuzda 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin kendi seviyelerinde karşı karşıya geldikleri matematik ağırlıklı bilgi yarışması düzenlenir.

Münazara Günleri

Öğrencilerimiz tüm seneyi kapsayan münazara çalışmaları sonucunda yılda iki kez izleyiciler önünde karşı karşıya gelirler. Bu karşılaşmalarda konular güncel konulardan seçilir.

Terakkivision

Ortaokulumuzda 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin kendi yaratıcılıklarını kullandıkları; müzik, kıyafet, ritm ve koreografi dallarında değerlendirildikleri bir müzik yarışması yapılır.

Oyun ve İşbirliği

Kazanın ve kaybedenin olmadığı, öğrencilerimize paylaşmayı kardeşliği fedakarlığı, yardımlaşmayı, sınıf olma bilincini ve ekip ruhu kazandırmayı hedefleyen sportif etkinliklerimiz her yıl ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıflarımızda yapılır.

Avrupa Dil Günü

Avrupa Birliği’nin 2001 yılından itibaren 26 Eylül tarihinde kutlanmasını teşvik ettiği Avrupa Diller Günü okulumuzda çeşitli etkinliklerle kutlanır.

Frankofoni Haftası

Dünya Frankofoni Haftası (Fransız Dili Bayramı), 20 Mart haftasında her sınıf seviyesinde çeşitli etkinliklerle kutlanır.

Yılbaşı Panayırı

Gelenekselleşen Yılbaşı Panayırı etkinliğimizde öğrencilerimizin sınıf ortamında ürettikleri el yapımı malzemeler panayırımızda sergilenir ve satışa sunulur. Edinilen gelirle soysal sorumluluk projelerine imza atan öğrencilerimiz, bu süreçte İspanyolca, Almanca ve Fransızca dillerinde edindikleri kazanımları günlük yaşamda kullanma imkanı bulur.

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce "Lise için Sıkça Sorulan Sorular" yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)