Uluslararası Bakalorya Programı

Levent Yerleşkemizdeki anaokulu ve ilkokulumuz; 15 Ağustos 2014 tarihinde, Tepeören Yerleşkemizdeki anaokulu ve ilkokulumuz ise 10 Temmuz 2019 tarihinde İlk Yıllar Programı (Primary Years Programme – PYP) dünya okulu oldu. Liselerimizde Diploma Programı (Diploma Programme – DP); Levent Yerleşkemizde 23 Nisan 2013 tarihinde kabul alarak 2013-2014 öğretim yılından, Tepeören Yerleşkemizde ise 1 Mayıs 2018 tarihinde kabul alarak 2018-2019 öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlandı.

Uluslararası Bakalorya Organizasyonu (International Baccalaureate – IB), 1968’de İsviçre’nin Cenevre kentinde, ticari olmayan bir kurum olarak kuruldu. O günden bu yana tüm dünyada kabul edilen en yetkin, en akılcı, en işlevsel eğitim programıdır. Uluslararası eğitim alanında lider bir organizasyon olan IB, tüm dünyadaki öğrencilerin aktif, çok yönlü ve dünya vatandaşı olarak yetişmelerini destekler.

IB İlk Yıllar Programı (PYP)

Anaokulu ve ilkokulumuzda PYP çerçevesinde sorgulayıcı öğrenme ilkesine dayalı, öğrenci merkezli bir eğitim verilir. Terakki eğitim anlayışıyla paralellik gösteren PYP; bilimsel düşünme yöntemini kavramış, sorgulayan ve soru sormasını bilen, yaratıcı, araştırmaya meraklı, insanlara ve çevreye saygılı, kendiyle barışık, öz güveni gelişmiş öğrenciler yetiştirmeyi amaçlar.

PYP; pek çok ulusal eğitim sisteminde yer alan başarılı araştırmalar ve uygulamalar ile uluslararası okullardaki bilgi ve deneyim zenginliğinden yararlanarak 3 – 12 yaş arasındaki çocuklar için anlamlı, ilgi çekici, eyleme geçmeyi önemseyen bir öğretim programı oluşturur.

PYP’yi yönlendiren güç, uluslararası eğitimin geleceği ve yapısıyla ilgili düşünce sistemidir. Bilginin tek başına yeterli olmadığı bu programda; uygun kavramların, becerilerin ve tutumların da geliştirilmesi öngörülür. PYP; evrensel inanç ve değerler, dil, matematik, bilim ve teknoloji, sosyal bilimler açısından bakıldığında öğrenme sonuçlarının keşfedildiği bir araç olur.

Ayrıntıları okumak için: 

Levent Anaokulu ve İlkokulu
Tepeören Anaokulu ve İlkokulu

IB Diploma Programı (DP)

Lisemizde uygulanan IB Diploma Programı; barış dolu bir dünya için kültürlerarası anlayışa sahip ve diğer kültürlere saygılı, iletişim kuran, düşünen, risk alan, ilkeli, duyarlı, açık fikirli, dengeli, kendini tanıyan, araştırmacı, bilgili ve yaşam boyu öğrenen bireyler yetiştirmeyi hedefleyen 2 yıllık bir üniversite öncesi programıdır.

IBDP; öğrencilerin alacağı Anadil, Yabancı Dil, Bireyler ve Toplumlar, Bilimler, Matematik, Sanat ve Seçmeler isimli 6 grup dersten daha fazlasını sunar; Terakki’nin eğitim yaklaşımıyla uyum içindedir. Bilgi Kuramı (Theory of Knowledge-TOK), Bitirme Tezi (Extended Essay-EE), Yaratıcılık, Fiziksel Aktivite, Toplumsal Hizmet (Creativity, Activity, Service – CAS) IB Diploma Programı’nın felsefesini oluşturan temel gerekliliklerle öğrenciler sınıfta yaşadıklarının yanı sıra gerçek bir yaşam deneyimi kazanır.

Program 16-19 yaş arası gençlerin yükseköğrenim hayatlarında ve daha sonrasında başarılı olmaları için gerekli olan uluslararası akademik standartları sunar. Türkiye ve yurtdışındaki üniversitelere girişte, her üniversitenin kendi kabul politikasına göre kabul ve/veya burs kararlarında etkili olabilmektedir.

Ayrıntıları okumak için: 

Levent Lise
Tepeören Lise

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)