Terakki Birikimini Paylaşıyor: “Düşle Düşme” Projemizin Bu Yılki Atölyeleri Başladı

Bu yıl 6.sını düzenlediğimiz, Tepeören Yerleşkemizde lise öğrencilerimizin kardeş okulumuz Cemil Türker Ortaokulu’ndan öğrencilerle birlikte gerçekleştirdiği “Düşle Düşme” adlı sosyal sorumluluk projesinin bu yılki atölye çalışmaları, 26 Kasım Cumartesi günü başladı. “Terakki Birikimini Paylaşıyor” programı içinde bulunan projemizin bu yılki teması “İklim Eylemi: İklim Değişikliği ve Etkileri ile Mücadele İçin Acilen Eyleme Geçmek” oldu.

Öğrencilerimiz, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisimizin rehberliğinde “Akran Dayanışma Grubu” Atölyesi, Bilişim Teknolojileri Bölümümüzün rehberliğinde “Görevimiz Okyanus” ve Görsel Sanatlar Bölümümüzün rehberliğinde “Climate Characters (İklim Karakterleri)” Atölyesini yürüttü.

Bu proje, beş yıl önce okulumuzda “Çingene Pembesi Bir Düş” ismiyle düzenlenen ve ertesi yıl “Düşle Düşme” ismini alan sosyal sorumluluk projelerinin devamı niteliğinde. Projede amacımız, akademik ve kültürel alanlarda doğal farklılıklardan oluşan eşitsizlikleri gidermek adına yeteneği olan ama geliştirmeye fırsat bulamamış temas halinde olduğumuz öğrencilere etkinlikler tasarlayarak sürdürebilir fayda sağlamak. Bu doğrultuda Tepeören Yerleşkemizde oluşturduğumuz atölyelerimizde öğrencilerimizin birikimlerini katılımcılarımızla paylaşacağı, akademik ve sosyal yetenek ve becerileri destekleyecek eğitimler yer alıyor.

Atölyelerimizdeki çalışmalarda vurgumuz “Sürdürülebilirlik Anlayışı”. Atölyeler, çok büyük bir altyapı veya maddi ihtiyaç duyulmaksızın Cemil Türker Ortaokulu’ndan katılım gösteren öğrencilerin, edindikleri bilgi ve deneyimleri kendi okullarındaki arkadaşlarıyla paylaşabilecekleri şekilde oluşturuluyor. Böylece, atölye sürecinde edinilen birikim kalıcı hale getirilmeye çalışılıyor.

Akademik bölümlerimizin rehberliğinde öğrencilerimiz tarafından hazırlanan ve yürütülen atölyeler, lisemizin tüm bölümlerinin katılımıyla gerçekleşiyor ve bu sayede öğrencilerimizin birçok farklı alandan katılımı mümkün hale gelirken, bu yaygınlığı sayesinde okul yaşantımıza da katkı sağlıyor. Projeye katılan öğrencilerimiz sadece kendi bilgi ve birikimlerini başka öğrencilerle paylaşmıyor, onlarla etkileşime giriyor ve onlardan birçok şey öğreniyorlar.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)