Sözcüklerle Dans 24. Şiir Festivali, Ustalarla Genç Şairleri Buluşturdu

Terakki Vakfı Okulları Türk Dili ve Edebiyatı Bölümümüzün İstanbul’da, lise ve dengi okulları arasında düzenlediği Sözcüklerle Dans Şiir Festivali’nin yirmi dördüncüsü, 16 Nisan Salı günü Levent Yerleşkemizde gerçekleştirildi.

Bu yılki teması “Sır” olan festivalde, yarışmamıza gönderilen 145 şiir, Turgay Fişekçi (Seçici Kurul Başkanı), Altay ÖktemA. Ertan MısırlıCenk Gündoğdu ve Elif Sofya’dan oluşan seçici kurul tarafından titizlikle okunarak ayrı ayrı değerlendirildi ve şiirler  “Sözcüklerle Dans”  adıyla kitaplaştırıldı.

Her yıl, Terakki Lisesi öğrencileri tarafından seçilen bir şairin sahibi olduğu “Onur Ödülü”, 24. Şiir Festivali’nde Akgün Akova’ya verildi. Akova, festivalde etkileyici bir sunum yaparak konuşmasında, “Şiir bir anlam arayışından doğan yüksek imgelem gücü sayesinde en sırlı sanatlardan biri olmuş ve şairler kendi imge evreninden yaklaşmıştır sanata.” ifadelerini kullandı.

Festivalde, Terakki Oda Orkestramız eşliğinde solo performansta öğrencimiz Alya Konca “Sır” şarkısını seslendirdi, öğretmenimiz ve şair Gonca Özmen “Sana büyük bir sır söyleyeceğim, zaman sensin.” ifadeleriyle başladığı anlatısını paylaştı ve lise öğrencilerimizden oluşan dansçılar “Sözcüklerin Dansı” performanslarını sergiledi.

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)