Terakki’de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkusu

Bu 19 Mayıs’ta da yine özlem, saygı ve minnet doluyduk. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yeni nesil sizin eserinizdir.” emanetiyle bilimin ve sanatın aydınlığında yetiştirdiğimiz fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençlerimizin heyecanıyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenimizi düzenledik.
Okul müdürlerimizin günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmasının ardından lise orkestrası ve öğrenci korosu sahne alarak sanatın birleştirici gücünü dansla, şiirle, şarkılarla dile getirdiler.
Cumhuriyetin 100. yılının ışığında anaokulundan liseye kadar tüm sınıflarımızda Atatürk’ün Nutuk’unu derslerde okuyarak güne başladığımız ve Nutuk’la ilgili yaptığımız çalışmaların ardından 19 Mayıs törenimizi de Nutuk’un son bölümü olan Gençliğe Hitabe ile taçlandırmanın da gururunu ve heyecanını yaşadık.
Bir bayram sevinci içinde büyük bir coşkuyla Türk gençleri ve öğretmenleri olarak özgürlüğün ve umudun hikâyesini yazmak için cumhuriyetin aydınlığında yola çıktık ve her zaman, her yerde her durumda Atatürk ilkelerinin izinde olacağımıza söz verdik.
Törene ait tüm fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.
Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)