Terakkili Öğrencilerden Engelsiz Park Projesi

Levent Yerleşkemizden ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan karma takımımız, 9 Şubat Pazar günü FIRST LEGO League (FLL)/Bilim Kahramanları Buluşuyor “Şehri Şekillendir/City Sharper ” temalı 16. Türkiye Turnuvası’na katıldı. Bu turnuva kapsamında öğrencilerimiz, otonom olarak çalışan, engelli otopark yeri bariyerleri ile sadece engelli otoparkı kullanım yetkisi olan araçlara park etme imkânı vermek ve diğer araçların park etmesini engellemek amacıyla “Engelsiz Park” adlı bir proje yaptılar.

İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleşen bu yılki turnuvanın amacı takımların, mimarlık ve şehir planlamacılığı alanlarında proje geliştirmeleri, ulaşım, çevre ve yapılara dair bir sorun tespit edip, şehirlerimizi daha yaşanılabilir kılmanın yollarını aramalarını sağlamaktı.

Dünya genelinde 80 ülkede yapılan FLL turnuvaları, Türkiye’de de Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenleniyor. Bu turnuvalarda, bilimin toplumsal yaşamın odağında yer aldığı bir dünya oluşturmak, özgüven sahibi, sorgulayan, takım halinde toplumsal sorunlara çözümler üretebilen bir gençlik yetişmesi amaçlanıyor. Tematik, bilimsel, süreç ve takım çalışması odaklı bir turnuva olarak her yıl daha fazla katılımcı ve gönüllüyle gerçekleşiyor.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

Kayıt Bilgi Talebi

Kayıt Bilgi Talebi


Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.
 
 5.sınıf ve 8.sınıf kontenjanlarımız doludur.
Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)