Minik Terakkili Makerlara “Sihirli Ellerin Tasarımı Ödülü”

Maker Kulübü öğrencilerimiz, Bilim Kahramanları Derneği’nin 16 Nisan Cumartesi günü “Akıllı Kullanım” teması kapsamında düzenlediği Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/Junior FIRST LEGO League (Jr. FLL) Fuarı’nda Sihirli Ellerin Tasarımı ödülü aldı. Bu ödülü almayı çöp sorununa çözüm üretmek için inşa edip programladıkları motorlu LEGO modeliyle başardılar.

Çocukların bilim ve teknoloji alanında LEGO malzemeleriyle yılın temasına uygun projeler üretmesini sağlayıp çözüm becerilerini geliştiren Jr.FLL’de öğrencilerimiz çözüm üretmek üzere “Metal Atıkların Geri Dönüştürülmesi” konusunu seçti.  Ardından,  Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimiz Ayşegül Ayhan, Hamit Koşubaşı ve Yeşim Özen’in danışmanlığında dünyada en fazla atık olarak yer kaplayan metallerin nasıl geri dönüştürüleceği konusunda araştırmalar yaparak, hareketli LEGO modellerini oluşturdular. Projenin tüm süreçlerini ise hazırladıkları bir posterle jüriye anlattılar.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)