Terakkili’ye MATBEG 2019’da Üstün Başarı Belgesi

Tepeören Yerleşkemizden ortaokul öğrencimiz Ege Poyraz Bodur (7B), MATBEG (Matematiksel Becerileri Geliştirme) 2019’da 100 tam puanla Üstün Başarı Belgesi aldı.

Türkiye çapında Şubat ayında gerçekleştirilen uygulamada öğrenciler,  Sayı ve İşlem Becerisi, Uzamsal ve Şekil Becerisi, Matematiksel Muhakeme Becerisi,  Matematiksel Bilgi Okur Yazarlığı olmak üzere 4 beceri açısından değerlendirildi.

MATBEG, öğrencilerin birer “yaratıcı problem çözücü” olmalarını sağlamak amacıyla geliştirilen ve içerisinde her sınıf düzeyine göre ayrı ayrı, farklı türde ve sayıda sıra-dışı problemlerin bulunduğu, ilk ve ortaokul düzeyi için geliştirilmiş bir uygulamadır. MATBEG problemleri, öğrencilerin test, ders ve yardımcı ders kitaplarında, internet sitelerinde ve pek çok ulusal ve uluslararası sınavda/yarışmada karşılaşmadıkları sıra dışı olarak adlandırdığımız problemlerdir.

Kayıt Bilgi Talebi

Kayıt Bilgi Talebi


Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.
 
 


Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)