“Tüketirken Tükenen İnsan” Projemize Birincilik

Tepeören Yerleşkemizden ortaokul 7. sınıf öğrencilerimiz Ceren Erzincan (7B), Mehmet Ali Kantarcı (7B) ve Yunus Duçe (7A), “Tüketirken Tükenen İnsan” adlı projeleriyle “İstanbul İli Ortaokullar Arası 6. Sosyal Bilimler Proje Yarışması”nda finale kalan 12 okul arasından 1. oldu. FMV Özel Ayazağa Işık Ortaokulu’nun 23 Şubat Cumartesi günü düzenlediği bu yarışma “Tüketim Alışkanlıklarımızın Hayatımıza Yansımaları” konu başlığı altında gerçekleşti.

Öğrencilerimiz, Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Gülşen Çakmak danışmanlığında gerçekleştirdikleri bu projeyle tüketim-ihtiyaç ilişkisini kurmayı ve bu konuda farkındalık oluşturmayı amaçlayarak, kaynaklarda yenileme ve iyileştirilme yapılmasının önemini vurguladı.

Proje çalışması için araştırma yapan öğrencilerimiz, Ölçme ve Değerlendirme Uzmanımız Sonnur Özel’in de desteğiyle bir “Tüketim Davranışları Anketi” hazırladı. Bu anketi tüm ortaokul öğrencilerine uyguladılar. Anket sonuçları doğrultusunda hazırlanan kamu spotu senaryosunun çekimleri yeşil ekran tekniği kullanılarak Eğitim Teknolojileri Uzmanımız Berna Kaya’nın desteğiyle gerçekleşti. Kamu spotunun tüm sınıflarda izlenmesinin ardından anket uygulamasını tekrarladılar. Ön test ve son test verilerinin yorumlanmasından sonra projenin sonuç ve değerlendirme aşamasını tamamlayarak bir poster sunum hazırladılar. Yapılan çalışmada projenin yaygınlaştırılabilir ve sürdürülebilir olmasını hedeflediler.


Kayıt Bilgi Talebi

Kayıt Bilgi Talebi


Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.
 
 


Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)