K12 Düzeyinde Bir İlk: Terakki, Türkçe e-kitap Veri Tabanı Sayısal Kitap’a Abone Oldu

Terakki, Türkiye’nin en seçkin yayınevlerinin e-kitaplarını içeren Türkçe e-kitap veri tabanı “Sayısal Kitap”a  K12 düzeyinde abone olan ilk kurum oldu. Böylece öğrencilerimiz kütüphanelerimizin veri tabanında, çeşitli konu başlıkları altında 1000’e yakın Türkçe e-kitaba erişebiliyor.

Öğrencilerimiz, kurum içinden ve kurum dışından veri tabanındaki kitaplara 24 saat boyunca doğrudan ulaşarak okuyabilirler.

Zinio e-dergi platformumuzda dergileri çeşitlendirdik

Ayrıca, kütüphanelerimiz “Zinio” e-dergi platformuna, dergi sayılarını çeşitlendirerek aboneliğini yeniledi. Platformda, İngilizce dergilerin yanı sıra Fransızca, Almanca ve İspanyolca dergiler de mevcut.

Öğrencilerimizin, dergileri online olarak okuyabilmeleri için öncelikle kurum içinden Zinio Platformu üzerinde, kendilerine ait üyelik hesabı oluşturmaları gerekiyor.

 

Terakki Vakfı Okulları Kütüphaneleri: http://library.terakki.org.tr/client/tr/defaulttur/

Kayıt Bilgi Talebi

Kayıt Bilgi Talebi


Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.
 
 


Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)