Terakkili Öğrenciler Uluslararası Konferansa Sunumlarıyla Katıldı

Terakkili öğrenciler, XXI Century Integration IB World School’un IB PYP, MYP ve DP öğrencileri için 11 Şubat Cumartesi günü düzenlediği çevrim içi “Children for a Better World: Innovation and Development (Daha iyi bir Dünya için Çocuklar: Yenilik ve Gelişim)” konferansında sunum yaptılar.

Lise IBDP öğrencilerimiz bu sunumda Chemistry Standard Level (Kimya Standart Seviye) dersi için hazırladıkları “An Innovation (Alternative method) for the Production of Bioethanol from Biomas Wastes in an Environmental Friendly Way (Biyomas Atıklarından Biyoetanol Üretimi İçin Çevre Dostu Bir Yenilik (Alternatif Yöntem)” adlı kimya projelerindeki deneyi bir sunumla anlattılar.

Levent Yerleşkemizden lise 11 IB H sınıfı öğrencilerimiz Cem Koçak, Berat Öztürk ve Tuana Ağrikli, sunumlarını “Why is there a need for innovation? Justify your answer. (Yeniliğe neden ihtiyaç vardır? Cevabınızıgerekçelendirin.)” sorusu doğrultusunda hazırladılar.

 

 

 

 

 

 

Haberin ayrıntılarına ve öğrencilerimizin sunum videosuna buradan ulaşabilirsiniz.  

İlkokul PYP kategorisinde ise Levent Yerleşkemizden öğrencilerimiz Mert Kapanlı (4E), Asaf Güven Okka (4E), Eda Yalçın (4B) ve Ilgaz Abak (4H) 12. madde Tüketim ve Üretim Alışkanlıklarımızdaki Sorumluluklarımıza dair tasarladıkları web sitesini anlattılar. Zeynep Uzun (4D), Arel Levis (4D), Cemre Ezo Akbulut (4D) ve Andre Can Coşkun (4H) 3. madde Sağlıklı Yaşam ve İyi Olma Hali doğrultusunda sağlıklı yaşamı mümkün kılma ve tüm yaş gruplarında iyi olma halinin desteklenmesiyle ilgili hazırladıkları drama gösterilerini sundular.

Tepeören Yerleşkemizden öğrencilerimiz Ahu Ece Korkmaz (4A) ve İpek Köseler (4A), 13. madde İklim Eylemi doğrultusunda iklim değişikliğinin etkisinin azaltılması ve erken uyarı konularında farkındalık yaratmak ve bu konuda yapılması gerekenlerle ilgili çözüm önerilerini paylaşmak için hazırladıkları animasyonu paylaştılar.

İlkokul öğrencilerimiz bu etkinlikle Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Gelişim Amaçlarını daha yakından tanırken birçok ülkeden katılım sağlayan öğrencilere kendi seçtikleri bir yöntemle İngilizce sunum yapma fırsatı buldular.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)