Prof. Dr. Volkan Ediger Öğrencilerimizle Buluştu

Her iki yerleşkemizden ortaokul 6. sınıf öğrencilerimiz, 24 Şubat Çarşamba günü Prof. Dr. Volkan Ediger’le çevrim içi söyleşide bir araya geldi. Ediger, öğrencilerimizle ‘İklim Değişikliği ve Küresel Isınma’ üzerine konuştu.

Sosyal Bilgiler Dersi, ‘İnsanlar, Yerler Ve Çevreler’ ünitesi kapsamındaki kazanımlar çerçevesinde öğrencilerimiz dünya iklimleri, insan yaşamına etkileri ve iklim değişiklikleri konularını öğrenmiş ve sınıf içi etkinlikler gerçekleştirmişti.

Dünyamızı etkileyen ve etkisini son yıllarda daha çok hissettiren iklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda ilgileri ve merakları artan öğrencilerimiz, Kadir Kas Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Volkan Ediger’le buluştu. Ediger yaptığı söyleşide küresel ısınma konusunda yanlış bilinen doğrular,  tema ile ilgili kavramlar ve dünyadan küresel ısınma örneklerinin yer aldığı görsellerle zenginleştirilmiş sunumu ile öğrencilerimizin dikkatini çekti. ‘Küresel ısınma konusunda bize düşen görevler ve yapılması gerekenler?’ sorusunun yanıtıyla sunumunu noktalayan Ediger öğrencilerimizin sorularını yanıtladıktan sonra söyleşi sona erdi.

Söyleşiden çok etkilenen öğrencilerimizden bazıları aşağıdaki görüşleri paylaştı:

Defne Fidancı (6B – Tepeören): Seminer çok hoşuma gitti. Volkan Bey’in sunumunda kullandığı resimler ve bilgiler sunumu soluksuz dinlememi sağladı. Bilmediğim şeyler öğrendim ve sorularıma cevaplar buldum. Ayrıca sunum çok akıcıydı. Bunun gibi seminerlere katılmanın hoşuma gideceğini düşünüyorum. Volkan Bey’den dinlediğimize benzer sunumlarla bilmediğim konularda yeni bilgiler edinebileceğimi ve birçok soruma yanıt bulabileceğimi düşünüyorum.

Duru Dedeoğlu (6B – Levent): Hiç dikkat etmediğim şeylerin farkına vardım ve bundan sonra daha dikkatli olmaya karar verdim.

Selin Seyhan (6I – Levent):  İklimleri, çevre sorunlarını biliyordum ama bu etkinlikle daha detaylı anladım.

Ateş Oktar (6I – Levent):  İnsanların, iklim değişimine etkilerini engellemek için ne kadar da çok uğraştığı beni şaşırttı. Bu durum, bana bu konuya daha fazla dikkat etmem gerektiğini hatırlattı.

Günce Altınçekiç (6I – Levent): Doğanın da iklim değişikliğini etkilediğini öğrendim.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)