Söz Bende: Terakkili Öğrenciler Anlatıyor

Her iki yerleşkemizden ortaokul 5. sınıf öğrencilerimiz; Türkçe ve Sosyal Bilgiler bölümlerimizin düzenlendiği “Söz Bende” etkinliğinde konuşmacı oldular. Nisan ayı boyunca her Perşembe, ilgi çekici konu ve sunumlarıyla arkadaşlarıyla buluştular.

Bu etkinliğin amacı; öğrencilerimizin farklı alanlarda, farklı toplulukların karşısında özgüvenle, kendine özgü yaklaşımla ve kültür dilinin söyleyiş özelliklerine uygun biçimde, “kendi seçtikleri” konu çerçevesinde konuşma becerilerini göstermelerini sağlamak. “Söz Bende” etkinliği, öğrencilerimizin hem konuşma hem de dinleme becerilerini geliştirecek, öğrencilerimizi motive edecek bir ortam yaratıyor.

Etkinliğimizde; Dağhan Doğan (5A), haklar kadar sorumlulukların da hayatımızın vazgeçilmezi olduğunu belirttiği “Okuldaki Haklarımız ve Sorumluluklarımız” konuşmasıyla, Alinihat Saydam (5B) bağlama çalarak canlı performans da sergilediği “Geleneksel Halk Çalgımız Bağlama ve Türkülerimiz” konuşmasıyla, Kaan Tarakçı (5B), hedeflerimize azimle ulaşma çabası göstermemizin yaşantımızı nasıl daha anlamlı hale getireceğini anlattığı “Engelillerin Engelsizliği” konuşmasıyla ve Tibet Çakır (5B), 2. Dünya Savaşı’nda insan haklarının nasıl ihlal edildiğini vurguladığı “2.Dünya Savaşı da Nereden Çıktı?” konuşmasıyla yer aldı.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)