Terakkili Delegeler JMUN 2016 Konferansındaydı

JMUN (Junior Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz, 03 – 04 Mayıs tarihlerinde dünya sorunlarının ele alındığı, Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretildiği MUN konferanslarından JMUN 2016’daydı. İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde düzenlediği konferansın ana teması “Mülteci Haklarının Savunulması”ydı.  Terakkili delegeler; Singapur, Ukrayna ve Uganda’yı temsil ettiler.

Öğrencilerimiz konferans boyunca İnsan Hakları, Sağlık, Güvenlik gibi çeşitli komitelerde “mültecilere ortak sorumluluk ve Suriye’de devam eden çatışmalardan etkilenen kişilere yardıma teşvik” “çatışmalardan etkilenen ülkelerde okula gitmeyen çocuklar için eğitim”, “mültecilerin sağlık ve güvenliğinin sağlanması”, “silahlı çatışma alanlarında çocuk haklarının korunmasını sağlamak”, “mültecilerin topluma entegrasyonu”, “dünya barışına katkı” konuları hakkında farklı okullardan öğrencilerle birlikte çözümler ürettiler.

Kayıt Bilgi Talebi

Kayıt Bilgi Talebi


Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.
 
 


Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)