Terakkili Öğrencilere HUBCup 2021 Scratch Turnuvası’nda “Yükselen Yıldızlar” Ödülü

Tepeören Yerleşkemizden ortaokul öğrencilerimizin yer aldığı “Pixel Sp@ce takımı, HUBCup 2021 Scratch Turnuvası‘nda “Ortaokul” kategorisinde ilk üçe girerek “Yükselen Yıldızlar” ödülü aldılar.

Ortaokul Projects & Robotic Kulübü öğrencilerimiz, Bilişim Teknolojileri alanında ulusal bir yarışma olan HUBCup 2021 Scratch Turnuvası’na 3 takımla katılım sağladı. Öğrencilerimiz “Uzayda Yaşam” temasıyla Scratch uygulaması üzerinden kodlayıp oyun-animasyon hazırlayarak uzayda karşılaşılabilecek fiziksel ve sosyal sorunlara çözüm buldular. Gruplarımız, 480 proje 1200 öğrencinin yer aldığı bu yarışmada finale kalma başarısı gösterdi.

Finale kalanlar: Tepeören Yerleşkemizden Aral Doğan (5A), Ege Gencel (5C), Tuna Yamaner’in (5A) “Pixel Sp@ce”; Levent Yerleşkemizden Nur Günce Altınçekiç (6I) ve Ayşe Kara’nın (6F) “Son Uzay Bükücüler”; Levent Yerleşkemizden Ömer Zeytinci (5B) ve Yusuf Rendeci’nin (5I) “Kepler 62”  idi.

Bu takımlar arasından Tepeören Yerleşkesi Pixel Sp@ce, jüri tarafından seçilen projelerinde fark yaratan takımın kazandığı ödül olan “Yükselen Yıldızlar” ödülünü aldılar.

 

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)