Terakkili Öğretmen CERN Çalıştayına Seçildi

Dünyanın merakla takip ettiği CERN’de (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi), bu yıl dokuzuncusu düzenlenen  Türk Öğretmen Çalıştayı, 27 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında Cenevre’de gerçekleşti. Levent Yerleşkemizden Fen Bilimleri Öğretmenimiz Şefika Baltacı Dündar; yaptığı projeler, deneyler, etkinlikler, katıldığı sempozyumlar, eğitimler, öğretmenlik tecrübeleri ve CERN tarafından uygulanan sınav sonucu göz önünde bulundurularak, yüzlerce başvuru arasından seçilen 36 öğretmenden biri oldu.

Öğretmenimiz deneyimleriyle ilgili düşüncelerini, “CERN’deki Türk akademisyenler tarafından yapılan sunumlar, CERN yerleşkesinde yapılan geziler, sergiler, deney uygulamalarının yanı sıra hızlandırıcı ve parçacık fiziği konularında eğitim alma fırsatı buldum. Orada geçirdiğimiz zaman süresince CERN’de yapılan deneylerin ne kadar ciddiyet ve titizlikle yürütüldüğüne şahit oldum ve bilimsel düşünceyi, bilim sevgisini öğrencilerime aşılamanın daha etkin yollarını bulmaya çalıştım. CERN yerleşkesinde, yerin 100 m altında yer alan CMS deney düzeneğini görmek ve asrın deneyinde neler gerçekleştiğini yerinde gözlemlemek beni çok heyecanlandırdı. Şimdi ise orada aldığım eğitimi, bilim elçiliği yaparak öğretmen arkadaşlarımla, geleceğin fizikçileri, mühendisleri, bilim insanları olan öğrencilerimle paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyorum.” sözleriyle ifade etti.

Kayıt Bilgi Talebi

Kayıt Bilgi Talebi


Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.
 
 


Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)