Uluslararası Kanguru Matematik Başarılarımız

Tepeören Yerleşkemizden ortaokul öğrencimiz Ege Poyraz Bodur (5 A), uluslararası Kanguru Matematik Sınavı’nın finallerinde 5. Sınıflar Türkiye 1.si oldu. Fransa merkezli “Kangourou Sans Frontieres” Derneğine bağlı olarak 70’e yakın ülkede 3. sınıftan 12. sınıfa kadar uygulanan bu sınavda Levent Yerleşkemizden ortaokul 6. sınıf öğrencimiz Yağız İskender (6 B), %1’lik dilime girerek Üstün Başarı Sertifikası elde etti. Öğrencilerimiz, 5 – 6. Sınıflar kategorisinde, 13641 öğrenci arasından finale katılmaya hak kazanan 721 öğrenci içinde yer aldı.

Türkiye genelinde 34630 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen bu sınavın ilk aşamasını geçmeyi başaran ve %5’lik dilime girerek finale kalan öğrencilerimiz; Erin Güleç (5 I), Ali Can Yazıcı (6 A), Uras Uyal (6 B), Ateş İsfendiyaroğlu (6 A), Yağız İskender, Akgün Arda Durşen (6 A), Yiğit Baray Bozyiğit (6 H), Eren Yılmaz (7 D), Aslı Türkölmez (7 D), Nil Özçevik (7 D) ve Mehmet Can Berberoğlu (7 F) oldu.

Kayıt Bilgi Talebi

Kayıt Bilgi Talebi


Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.
 
 


Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)