Levent Yerleşkemizde Lise Öğrenci Başkanlığı Seçimleri Sonuçlandı

Demokratik bir toplum düzeninin oluşturulması ve yaşatılması amacına yönelik etkinliklerin en önemlisi olarak görülen Öğrenci Başkanlığı Seçimlerine öğrencilerimiz her yıl coşku ile katılıyor.

Öğrencilerimiz, sınıflarında google form üzerinden çevrim içi olarak oylarını kullandılar. Bu sistem sayesinde seçim sonuçları oy sayımına gerek kalmadan anında öğrenildi.

Levent yerleşkemizde 19 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilen 2022-2023 eğitim öğretim yılı Özel Şişli Terakki Lisesi ve Fen Lisesi Öğrenci Başkanlığı seçimlerinde %50’nin üzerinde oy alan aday olmadığı için 20 Ekim Perşembe günü ikinci tur seçimleri yapıldı.

20 Ekim Perşembe günü ikinci tur seçimleri sonucunda 2022 – 2023 öğretim yılı Lise Öğrenci Birliği Başkan ve grubu belli oldu.

Levent Yerleşkemizdeki seçimlerde toplam 750 oy kullanıldı ve oy dağılımına göre %42.9 oy alan öğrencimiz Ecem Doğa Can (12C),  Lise Öğrenci Birliği Başkanı oldu.

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)