Şiirin Kadın Sesi: III. Uluslararası Schamrock Şiir Festivali

III. Uluslararası Schamrock Kadın Şairler Şiir Festivali, Almanya’nın Münih kentinde 28 ve 30 Ekim tarihlerinde gerçekleşti.

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretmenlerimizden şair-yazar Gonca Özmen, ülkemiz şiirini temsil etmek üzere festivale davet edildi ve 28 Ekim’de çevirmeni Barbara Yurtdaş ile yarım saat süren bir okuma yaptı. Özmen, Almanya’da yayımlanacak şiir kitabının çalışmalarını da sürdürüyor.  

İlki 2012’de şair ve müzisyen çift Augusta Laar ve Kalle Laar tarafından gerçekleştirilen III. Uluslararası Schamrock Kadın Şairler Şiir Festivaline Arjantin, Avusturya, Botsvana, Bulgaristan, Çin, Kıbrıs, Almanya, Yunanistan, Hindistan, Endonezya, Letonya, Romanya, İsviçre, Slovenya, Tayland, Türkiye ve Amerika olmak üzere 17 ülkeden 50 şair, müzisyen ve performans sanatçısı katıldı. 

İzleyiciler tarafından etkinliklere gösterilen ilginin ve uluslararası bilinirliğinin her sene arttığı festivalin odak ülkeler bölümünde Türkiye’den Gonca Özmen, Yunanistan’dan Goergia Triantafyllidou, Ewa Boura ve Alexandra Bakonika, Letonya’dan Liāna Langa, Inga Gaile ve Anna Auzina ile Endonezya’dan Nenden Lilis Aisyah, Hanna Francisca ve Dorothea Rosa Herliany şiirlerini okurlarla paylaştı. Kıbrıs’tan davetli şair ise Neşe Yaşın oldu.       

Konser ve performanslarıyla şiiri ve sesi birleştiren önemli isimlerin başında ise Lydia Lunch, Limpe Fuchs, Heike Fiedler ve Marie Schwab ile Marisa Verena vardı.

Şiirin kadın sesi, Münih’te bir kez daha yankılandı

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)