Terakkili Amerika’da Dönüştürücü Fikirlerin Tartışıldığı Uluslararası Bilim ve Mühendislik Konferansında

SDPS’nin düzenlediği, ana teması “Emerging Trends and Technologies in Convergence Solutions” olan konferansta; bugünün bilimi, tıbbı ve teknolojisinin birbiriyle bağlantılı disiplin odaklarından ortaya çıkan son derece karmaşık sistemlerinin geniş olanakları araştırılacak. Konferanstaki diğer başlıklar; “Transformative Education”, “System and Design Science”, “Advanced Technologies & Applied Science” ve “Software Engineering and Communication Systems” olacak.

Öğrencimiz SDPS konferansına neden katılmak istediğini şu sözlerle anlattı: “Nobel ödülüne aday ve metal yorgunluğunu anlamaya çalışan bir grup bilim insanının projesi dikkatimi çekti. Atomun, elektronlarının orbitallerde dönmek yerine, çekirdekten orbitallere doğru hızlıca girip çıktığını kuantum fiziği ile kanıtlamaya çalışıyorlar. Elektrik mühendisi, makine mühendisi, fizikçi, kimyager ve diğer çeşitli alanlardan bir araya gelen bilim insanları ve uzmanlar bu projede yer alıyorlar. Bu kişilerin düşünce sistemlerini ve çalışma şekillerini merak ediyorum. Bunun yanı sıra, fen ve matematiğe ilgi duyuyorum, kabiliyetimin olduğunu düşünüyorum. Ayrıca üniversite eğitimime MIT’de (Massachusettes Institute of Technology) devam etme hedefim için bu tür konferans ve çalışmalara katılmam gerektiğini düşündüm. Bununla birlikte, konferansta bulunacak Nobel ödülü sahipleri ve Nobel ödülüne aday katılımcılar ile tanışmak, onların düşüncelerini anlamak ve onlarla iletişim kurabilmek için, her yıl düzenlenen SDPS konferanslarına katılmak üzere başvurdum.”

*Teknolojik ilerlemeyi dönüştürme potansiyeline sahip disiplinler arası araştırmalara odaklanan akademisyenler, araştırmacılar ve sanayicilerin bir araya geldiği uluslararası bir kuruluş.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)