Terakkililere FIRST Robotik Yarışmasında Birincilik ve Mühendislikte Mükemmellik Ödülü

Levent Yerleşkemizden lise Robotik Kulübü takımımız TeRoBot, 9 – 11 Mart tarihlerinde İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirilen FIRST Robotik Yarışması’nda (FRC) sıralama maçları sonucunda aralarında Ukrayna, Polonya, Kazakistan, Hırvatistan ve İsviçre’den de katılanların olduğu 53 takım arasından 1. oldu. Çeyrek final ve yarı final maçlarında da rakiplerini eleyen takımımız TeRoBot, final müsabakası sonucunda Amerika Birleşik Devletleri’nin Houston şehrinde yapılacak Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.

Ayrıca takımımız, olağandışı tasarıma ve kullanılabilirliğe sahip robotu tasarlayan takıma verilen Excellence in Engineering (Mühendislikte Mükemmellik) ödülünün de sahibi oldu. Delphi tarafından desteklenen Excellence in Engineering ödülü zarif ve aynı zamanda avantajlı makine özelliğini kullanan takıma veriliyor. Ödülü alan takım, seçilen makine özelliğini iyi bir şekilde anlatabilmeli ve gösterebilmelidir. Takımımız oyundaki tırmanma engeli için kendine özgü etkin ve etkileyici mühendislik çözümü getirerek tırmanma görevini mükemmelleştirdi.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

Kayıt Bilgi Talebi

Kayıt Bilgi Talebi


Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.
 
 


Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)