“Düşle Düşme” Projemizin Atölyeleri Sona Erdi

Tepeören Yerleşkemizde lise öğrencilerimizin kardeş okulumuz Cemil Türker Ortaokulu’ndan öğrencilerle birlikte gerçekleştirdiği, “Terakki Birikimini Paylaşıyor” programı içinde bulunan “Düşle Düşme” sosyal sorumluluk projesinin “Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar” temalı atölye çalışmaları 25 Aralık Cumartesi günü tamamlandı.

4 Aralık’tabaşlayan, 11 Aralık ve 18 Aralık tarihlerinde devam eden diğer atölyelerimizle ilgili haberleri ise tarihlerin üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bölümlerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin ortak emeğiyle gerçekleştirilen bu proje, atölyeler toplamının çok ötesinde bir değer oluşturuyor. Öğrencilerimiz ve kardeş okulumuz Cemil Türker Ortaokulu öğrencilerinin heyecanı ve mutluluğu, karşılıklı öğrenme ve etkileşimin boyutunu yine gösterdi.

Öğrenciler son buluşmada, Matematik ve Sosyal Bilimler bölümü rehberliğinde hazırlanan Akıl Oyunları ve Sakin Şehirler Atölyelerinde bir araya geldiler.

Akıl Oyunları Atölyesinde Matematik öğretmenimiz Seçil Erberdi rehberliğinde, 10A sınıfı öğrencilerimizden Pelin Bayramgürler, Simla Kabasakal, 11B sınıfından Emir Akalın, Eren Öztürk ve 12 A sınıfından Kutay Günel yürütücüydü. Atölyede önce akıl oyunlarının özellikleri ve çeşitleri paylaşıldı. Ardından problem çözme yeteneğini geliştirip aynı zamanda analitik düşünme becerisini de sağlayan Patika ve Çit oyunlarının kuralları anlatıldı. Son olarak, oyun oynayarak öğrencilerin strateji geliştirmeleri ve birbirleriyle iletişime geçmeleri sağlandı.

Cittaslow (Sakin Şehir) Atölyesinde, Coğrafya öğretmenimiz Başak Salimoğlu, Felsefe öğretmenimiz Iraz Yaşar ve Din Kültürü öğretmenimiz Derya Ensarioğlu rehberliğinde 11 D sınıfı öğrencilerimizden Azra Kertmen, Pelin Süer, Zeynep Atasayan, Ela Karadayı görev aldı.

Atölyede öğrencilere “Sakin Şehirlerin” yapısını, özelliklerini ve kültürünü aşılamak amaçlandı. Hem bilgilendirici hem de olabildiğince eğlenceli ve keyifli kılmak hedeflenerek atölye renkli sunumlar, interaktif online yarışmalarla da desteklendi. Son olarak da öğrenilenlerin kalıcı olması ve pekiştirilmesi adına öğrencilerle hep beraber ideal Sakin Şehirlerimizin nasıl olması gerektiği, özellikleri ve onların fikirleri küçük gruplarda tartışılarak birer örnek oluşturuldu ve bu örnekleri birbirleriyle paylaştılar.

 

Atölyeler Biterken: Vedalaşma

Atölyelerin sonunda, tüm öğrencilerin, Cemil Türker Ortaokulu Müdürü Osman Gökhan Çam’ın ve lise müdürümüz Ferhat Duçe’nin katılımıyla bir “Vedalaşma” buluşması gerçekleştirildi. Bu kısa final buluşmasında amaç Tepeören Yerleşkemizden ve Cemil Türker Ortaokulundan isteyen tüm öğrencilerin proje hakkındaki görüş, duygu ve düşüncelerini paylaşmalarını sağlamaktı. Paylaşımları buradan okuyabilirsiniz.

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce "Lise için Sıkça Sorulan Sorular" yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)