Terakkililer Amerika’daki Ulusal Mühendislik Konferansına Davet Edildi

Tepeören Yerleşkemizden lise 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz, Amerika’da gerçekleşecek National TSA (Technology Student Association) konferansına davet edilen 50 takım arasında yer aldılar ve TEAMS (Tests for Engineering Aptitude, Mathematics and Science) yarışmalarına katılmaya hak kazandılar. 29 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasındaki bu konferansa katılacak takımımızın üyeleri Yusuf Deniz Çelik (12E), Nehir Öztürk (12A), Atakan Yürür (12A) ve Yunus Duçe (11A) adlı öğrencilerimizden oluşuyor.

Technology Student Association’ın organizasyonlarından birisi olan TEAMS yarışmasının İstanbul etabı “Mühendislik ve Günlük Cihazlar” temasıyla 3 Mart Cuma günü Tepeören Yerleşkemizde gerçekleşti. Yarışmanın temel amacı, lise seviyesindeki öğrencilerin farklı alanlardaki birçok mühendisle iletişime geçerek kendi çevrelerindeki problemleri belirleyebilmeleri, sorgulayabilmeleri ve bunlara pratik çözümler üretebilme ve aktarabilme becerilerini geliştirmelerini sağlamak.

Takımımız, İstanbul’daki yarışmanın ilk aşamasında “İstanbul Anadolu Yakası Sahil Bölgesinde Bisiklet Kullanımının Teşvik Edilmesi ve Optimizasyonu” başlıklı makalelerini gönderdi. Yarışmanın ikinci ve üçüncü aşamasında ileri matematik seviyesinde olan çoktan seçmeli 40 soru çözümü ve anlık görev olarak “Bagaj Taşıma Sistemi” yaparak Tasarım ve Uygulama aşamasında yüksek başarı elde ettiler. Yarışmaya Amerika Birleşik Devletleri dışından katılan ülkelerin ilk yüzde 20’lik dilimine giren takımları, Kentucky Eyaleti Louisville kentinde düzenlenen ulusal konferansa davet ediliyor ve yarışmalara katılmaya hak kazanıyor.

National TEAMS Competitions’ta öğrencilerimiz, ilk aşamada Fizik öğretmenimiz Sema Karayağmurlar danışmanlığında TSA TEAMS’in belirleyeceği bir konu başlığı hakkında sunum yapacak. Sunumda başarılı olan takımlar, çoktan seçmeli testin ardından Tasarlama ve Uygulama aşamalarında yarışarak başarı elde etmeye çalışacak. National TSA Conference’ta ise öğrenciler kendi yaş gruplarıyla birlikte birçok mühendislik etkinliğine ve konuşmalara katılarak kendilerini geliştirme imkânı bulacak.

 

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Anaokulu için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " İlkokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Ortaokul için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   

  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)