Kayıt Kabul Bilgilendirme

Bu yazıyı okuduktan sonra lütfen sayfanın altındaki ilgili butona tıklayınız.

Terakki Vakfı Okulları, anaokulundan liseye kadar tüm seviyelerde eğitim öğretim faaliyeti göstermektedir.

Her yıl açıklanan kayıt takvimi doğrultusunda, kontenjan dâhilinde öğrenci kaydı yapılır.

Okulumuzda kayıtlı olan öğrencilerimiz okul yönetimi tarafından açıklanan takvim doğrultusunda bir üst seviyeye kayıt yaptırma hakkına sahiptir. Kendilerine tanınan süre içerisinde kayıt yenilemeyen/yaptırmayan öğrenciler için kayıt kabul adımlarını takip ederek aday kayıt başvurusu yapılır.

Kesin kayıtlar;

 1. Başvuru sıra numarasına göre Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi tarafından öğrenim görmek istediği yerleşkede yüz yüze yapılacak olan;
  1. Anaokulu 4, 5 ve 6 yaş grupları için “Öğrenci Tanışma Görüşmesi”
  2. İlkokul 1, 2 ve 3. Sınıflar için “Öğrenci Tanıma Görüşmesi” sonrasında gerçekleştirilir.
 2. İlkokul 4. Sınıf, Ortaokul 5, 6, 7, 8. Sınıflar ve Lise 10. Sınıf aday öğrencileri için Öğrenci Kabul Sınavı sonuçlarına göre gerçekleştirilir.
 3. Lisede Hazırlık sınıfı ve Fen Lisesi (sadece Levent) 9. Sınıf için, Milli Eğitim Bakanlığının uygulayacağı Merkezi Sınav sonucunda belirlenecek Merkezi Sınav Puanı ile puan üstünlüğüne göre gerçekleştirilir. Kaydını yaptıran ve Hazırlık sınıfında öğrenim görmeden 9. Sınıfa doğrudan geçmek isteyen öğrenciler “Hazırlık Yeterlilik Sınavı”na alınır. Başarılı öğrenciler 9. Sınıftan başlar. Fen Lisesinde hazırlık sınıfı yoktur.

Yurt dışında öğrenim gören/görmüş öğrencilerin denklik belgelerini başvuru sırasında ibraz etmeleri gerekmektedir.

Öğretim yılı içinde oluşabilecek öğrenci nakil başvuruları için de kayıt kabul adımlarının takip edilmesi gerekmektedir.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


  Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
   
   


  Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)