Liseli Gençler Tiyatro Festivalimizdeydi

22. Terakki Vakfı Gençlik Tiyatroları Festivalimiz, 22 – 27 Mayıs tarihleri arasında Levent Yerleşkemizde Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de gerçekleşti.

Bu yıl festivalimizde; Oyun Yazarı Özen Yula, Terakki Vakfı Tiyatro Ödülü’nü, duayen rejisörlerimizden Yücel Erten, Festival Onur Ödülü’nü aldı.

Festivalimizde; Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri Leonard Wibberley’den uyarlanan “Kükreyen Fare” oyununu, Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Sedef Ecer’in “Kenardakiler” oyununu, Özel Saint Benoit Fransız Lisesi öğrencileri Lope de Vega’nın “Deliler Arasında” oyununu, Yaşar Acar Fen Lisesi öğrencileri Güngör Dilmen’in “Ben Anadolu” oyununu, TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi öğrencileri Friedrich Dürrenmatt’ın “Beşinci Frank” oyununu ve Terakki Oyuncuları ise Cüneyt Yalaz’ın Bertolt Brecht’ten uyarlayıp yönettiği “Tebeşir Dairesi” oyununu sergiledi.

TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi öğrencileri En İyi Topluluk Ödülü’ne; Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Jüri Özel Ödülü, En İyi Dekor Ödülü ve En İyi Işık Ödülü’ne; Özel Saint Benoit Fransız Lisesi öğrencileri En İyi Köstüm Ödülü’ne layık görüldü.

En İyi Oyuncu Ödülü’nün sahipleri Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Furkan Özkan, Kadıköy Anadolu Lisesi’nden Berk Bayrak, TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi’nden Zeynep Çekinmez ve Ege Eren’di.

Övgüye Değer Oyuncu Ödülü ise TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi’nden Enes Akyüz, Fidel Berdan Demir, Yağız Muratcan Say ve Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’nden Zeynep Bafralı’nın oldu.

Her zaman olduğu gibi ödül değerlendirmesine katılmayan Terakki Oyuncuları performanslarını ödül gecesinde sergiledi.

Festivalimizden fotoğrafları görmek için tıklayınız.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)