M.Zahit Büyükişliyen’in İstanbul’u…

Terakki Sanat, 10 Ekim-16 Kasım 2019 tarihleri arasında, M.Zahit Büyükişliyen’in ‘’İstanbul’’ sergisine ev sahipliği yapıyor.

1946 yılında doğan Büyükişliyen, 1967’de Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nü bitirdi. 1971’de M.E.B’in açtığı sınavı kazanarak plastik sanatlarda uzmanlık eğitimi görmek üzere Batı Almanya’ya gönderildi. Goethe Institut’de Almanca dil eğitimi gördü ve 1976’da Kassel Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ni bitirdi.

1983 yılında İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde doktora yaptı. 1983’de Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde profesörlüğe; 1997’de Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim üyeliğine atandı.

Büyükişliyen, eserlerinde İstanbul’a dair imgeleri büyük bir ustalık ve titizlikle ön plana çıkarmış olup; oluşturduğu kompozisyonlarda peyzaj soyutlamalarını başarılı bir şekilde tuvallerine yansıtmıştır.

M.Zahit Büyükişliyen’in ilk kez Terakki Sanat’ta görülecek olan; rengin ve dokunun bütünleşmesiyle oluşturduğu düşsel eserlerini kaçırmamanız dileğiyle…

 

Sergi Açılış Tarihi
10 Ekim 2019, Perşembe 18.00

İletişim
İrem Günaçtı / Sanat Galerisi Sorumlusu

+90 212 3510060 / 344

www.terakkisanat.com

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)