Öğrenciler 21. Gençlik Tiyatroları Festivalimizde Bir Araya Geldi

Bu yıl 23 – 28 Mayıs tarihleri arasında 21.sini düzenlediğimiz Gençlik Tiyatroları Festivali’nde Şehir Tiyatroları rejisörü ve öğretim görevlisi Engin Uludağ Terakki Vakfı Tiyatro Ödülü’nü; yönetmen ve oyuncu Levent Üzümcü Festival Onur Ödülü’nü aldı.

W.Shakespeare’in “Bahar Noktası” oyununu sergileyen TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi öğrencileri En iyi Toplululuk, En İyi Kostüm ve En İyi Işık Ödülleri; Sevilay Saral’ın “Otobüs” oyununu sergileyen Maltepe Orhangazi Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri Jüri Özel Ödülü; Aristophanes’in “Kadınlar da Savaşırsa” oyununu sergileyen Prof. Dr. Sabahattin Zaim Anadolu Lisesi öğrencileri En İyi Dekor Ödülü aldı.

Sergiledikleri performanslar ile Maltepe Orhangazi Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Delal Yıldırım ve TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi öğrencilerinden Ege Eren, Ayça Arbay, Zeynep Çekilmez En İyi Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü.

Festivalin övgüye değer oyuncuları ise Maltepe Orhangazi Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Hafsanur Sancaktutan, TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi öğrencilerinden Dilan Demir, Enis Akyüz ve Prof.Dr.Sabahattin Zaim Anadolu Lisesi öğrencilerinden Burcu İnam oldu.

Her zaman olduğu gibi ödül değerlendirmesine katılmayan Terakki oyuncuları performanslarını ödül gecesinde sergilediler.

Bilgi Talebi

Bilgi Talebi


    Lütfen formu göndermeden önce " Lise için Sıkça Sorulan Sorular " yazımızı okuyunuz.
     
     


    Bu Formda alınan kişisel iletişim bilgileri talep ettiğiniz yerleşke, okul, sınıf seçeneklerine göre kayıt bilgilerinin size iletilebilmesi için talep edilmektedir. Başka bir amaçla kullanılmayacak, 3. Şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmayacaktır.)